Wydarzenia

Lekcja otwarta z wychowania fizycznego

W dniu 6 czerwca br. w naszej szkole w sali gimnastycznej odbyła się lekcja otwarta z wychowania fizycznego. Lekcję zorganizowali Adam Śmigielski i Jarosław Grycman. Tematem zajęć były nowoczesne formy, metody, środki stosowane podczas lekcji wychowania fizycznego. W trakcie zajęć uczniowie dowiedzieli się jak pracuje ich serce podczas wysiłków o różnej intensywności. Nauczyli się dokonywać i analizować pomiar tętna za pomocą specjalistycznego sprzętu (sport – testery) oraz bez użycia sprzętu (pomiar na tętnicy szyjnej lub ramiennej). Zajęcia były urozmaicone, zastosowano różnego rodzaju sprzęt sportowy. Lekcja została bardzo wysoko oceniona przez Dyrekcję oraz obecnych nauczycieli. Następnym razem postaramy się udokumentować lekcję zdjęciami, bo ciąg dalszy takowych zajęć na pewno nastąpi.