Sport w szkole Wydarzenia

Liga lekkoatletyczna

Dnia 23.09.2013 r. odbyły się miejskie zawody lekkoatletyczne organizowane przez Zespół Szkół nr2 w Jastrzębiu-Zdroju.

Z naszej szkoły udział wzięły dwie drużyny, dziewcząt i chłopców. Po zaciętych zmaganiach chłopcy zajęli 3 miejsce, a dziewczyny wywalczyły awans do zawodów rejonowych zajmując ostatecznie 2 miejsce.

Rejonowe zawody lekkoatletyczne odbyły się w Wodzisławiu Śląskim w dniu 4.10.2013 r.

Początek zmagań nie napawa nas optymizmem, gdyż po dwóch pierwszych konkurencjach (skok w dal, pchnięcie kulą) plasowaliśmy się na trzecim miejscu. W kolejnych konkurencjach, czyli w biegach na 100m, 400m, 800m oraz sztafecie 4x100m nasze zawodniczki spisały się imponująco, dzięki czemu ostatecznie zajęliśmy pierwsze miejsce w zawodach, co dało nam awans do ostatniego – wojewódzkiego etapu.

W drodze do Sosnowca każdy wiedział, że tam już nie będzie łatwo. Dziewczyny zobaczyły jak wyglądają prawdziwe lekkoatletyczne zmagania. Mogły stanąć do walki z zawodowymi lekkoatletkami i poczuć się jak na Igrzyskach Olimpijskich : )

Każdy z uśmiechem wrócił do domu.

Skład dziewcząt: Karkoszka Monika, Krawczyk Weronika, Nieszporek Martyna, Zasłonka Ewa, Toborowicz Jessica, Niemczyk Anna, Holeksa Hanna, Arendarska Nikola, Sagan Dominika, Górczewska Wiktoria, Chochół Edyta, Bartosiak Natalia, Goik Marta, Marcol Patrycja.

Skład chłopców: Włoch Andrzej, Budziszewski Wojciech, Gąsior Bartosz, Jagła Łukasz, Mól Michał, Miech Łukasz, Matuszczyk Damian, Żesławski Przemek, Jakubowski Paweł, Jasnos Martin, Kolanowski Patryk, Krawczyk Kacper.

Anna Niemczyk