Wydarzenia

Łucja Wicemistrzynią Olimpijską

W dniach od 31 marca do 2 kwietnia odbył się finał XXXII Olimpiady Teologii Katolickiej w Płocku. Tematem było: „Miłosierdzie w nauczaniu i praktyce Kościoła”. Do ostatniego etapu zmagań zakwalifikowały się po dwie osoby z każdej z 41 diecezji w Polsce – w sumie 82 uczniów – w tym Łucja Mirosław z klasy 3GB naszego Liceum.

Rywalizacja połączona była ze zwiedzaniem książęcego miasta Płock, koncertem zespołu „Strefa Serca” oraz licznymi atrakcjami.

Uczestnicy w części pisemnej finału musieli wykazać się bardzo szczegółową wiedzą. Tylko dziesięciu najlepszych awansowało do rozstrzygającego etapu ustnego. Brała w nim udział również Łucja, która ostatecznie na podium zajęła drugie miejsce.

Warto dodać, że zwycięzcy otrzymali cenne nagrody rzeczowe oraz prawo do przyjęcia na wyższe uczelnie – będą mogli rozpocząć studia na wielu wydziałach – nie tylko teologicznych. Na przykład Uniwersytet Śląski przewiduje przyjęcie na następujące kierunki studiów: Indywidualne Studia Międzyobszarowe; Administracja; Nauki o rodzinie; Prawo; Przedsiębiorczość; Teologia.

Łucji serdecznie gratulujemy!

Za artykuł i prowadzenie Łucji dziękujemy ks. Tomaszowi Kasperowiczowi