Wydarzenia

Maraton Maturalny z Matematyki

13 marca br. w naszej szkole odbył się III Miejski Matematyczny Maraton Maturzystów miasta Jastrzębia – Zdroju.

Patronat nad tym przedsięwzięciem objął prezydent miasta Marian Janecki. Stroną organizacyjną zajęli się: dyrektor ZS nr 6 Jerzy Maduzia, doradca metodyczny matematyki Ewa Szatkowska oraz wybrani nauczyciele matematyki pracujący w komisji. W maratonie wzięło udział 9 drużyn reprezentujących licea i technika naszego miasta ze szkół: ZS nr 1, ZS nr 2, ZS nr 3,  ZS nr 5, ZS nr 6, ZSMS, ZSSS.

Maraton Maturzystów sprawdzał wiadomości i umiejętności określone w standardach wymagań egzaminacyjnych w zakresie podstawowym. Uczniowie rozwiązywali zadania zamknięte wielokrotnego wyboru oraz zadania otwarte krótkiej i rozszerzonej odpowiedzi. Razem mieli do rozwiązania 180 zdań w ciągu 4 godzin.

Która z drużyn wywalczyła dla swojej szkoły puchar Prezydenta Miasta dowiemy się 5 kwietnia br. podczas finału X Miejskiego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w Jastrzębiu – Zdroju.

Ewa Szatkowska

 [nggallery id=101]