Matematyczny Maraton

W środę uczniowie z wszystkich klas maturalnych wzięli udział w Szkolnym Matematycznym Maratonie Maturzystów. Zmagali się z zadaniami maturalnymi przygotowanymi przez organizatorki konkursu Panie: Joannę Majdę i Jolantę Przygodzką walcząc o tytuł najlepszej klasy maturalnej. Konkurs przeprowadziły wszystkie matematyczki naszej szkoły.
Najlepiej z zadaniami poradzili sobie uczniowie klasy 4tm zdobywając tytuł najlepszej klasy, tuż za nimi uplasowały się kolejno klasy 4tb i 3B. Tak naprawdę zwycięzcami są wszyscy, którzy dali z siebie wszystko na tym konkursie i wyciągnęli wnioski ze swoich błędów, bo to z pewnością zaowocuje na maturze.

Dwie najlepsze osoby wyłonione z każdej klasy brały udział w drugiej części konkursu na najlepszego maturzystę w szkole. Tutaj poziom czołówki był wyrównany i konieczna była dogrywka. Ostatecznie najlepszy okazał się Kowalski Kacper z 4tm, II miejsce zajął Starczewski Paweł z 4tm, III – Kowalska Patrycja z 3b , wyróżnienie zdobył Borgiel Jarosław z 4td.
Dzięki konkursowi uczniowie mogli się przekonać na jakim etapie są ich przygotowania do matury i nad czym jeszcze warto popracować. Miło było patrzeć na zaangażowanie uczniów w konkursie i wkładany wysiłek. Po zasłużonym wysiłku w niektórych klasach udało się jeszcze chwilę zrelaksować przy grach zakupionych dzięki projektowi EMA.

Konkurs zorganizowany był w ramach projektu “matEMAtyka-ekscytująca, motywująca i atrakcyjna forma wolnego czasu” realizowanego dzięki fundacji mPotęga.
Zakupem nagród zajęła się Pani Sandra Płonka-Duda. Wszystkich laureatów, osoby które przeszły do II części konkursu oraz przewodniczącego klasy 4tm zapraszamy na wręczenie nagród do sali 210 na długiej przerwie w czwartek 1 grudnia.