Nasze sukcesy Olimpijczycy Wiadomo┼Ťci Wydarzenia

Mateusz ÔÇô olympic story. Part 2 ­čśë

Kolejna mi┼éa dla ca┼éej spo┼éeczno┼Ťci szkolnej wiadomo┼Ť─ç dotar┼éa z Komitetu G┼é├│wnego XLIV Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej pod patronatem AGH. Mateusz Wawrzyniak, ucze┼ä klasy 4 me w zawodzie technik mechatronik, uzyska┼é awans do zawod├│w fina┼éowych OOWEiE.

26 marca 2021 b─Ödzie reprezentowa┼é Nasz─ů Szko┼é─Ö w gronie 12 uczestnik├│w fina┼éu w kategorii mechatronika. Tym samym powt├│rzy┼é ju┼╝ wynik z poprzedniej edycji tej olimpiady, gdzie wraz z innym uczniem klasy mechatronicznej, Marcinem Brz├│zk─ů, r├│wnie┼╝ uzyskali awans do tego etapu. Niestety warunki epidemiczne spowodowa┼éy decyzj─Ö o odwo┼éaniu zawod├│w fina┼éowych w tamtym roku.

Tym razem organizatorzy olimpiady zdecydowali o rozegraniu zawod├│w fina┼éowych, jak niestety przysta┼éo na dzisiejsze czasy, w formie online. Ju┼╝ II etap mia┼é tak─ů form─Ö i wymusi┼é na nas du┼╝e wymagania organizacyjne, szczeg├│lnie w kwestii obs┼éugi technicznej, w celu przeprowadzenia obiektywnych i wiarygodnych zawod├│w. Na szcz─Ö┼Ťcie wszystko uda┼éo si─Ö znakomicie i mo┼╝emy cieszy─ç si─Ö z sukcesu Mateusza.

W zawodach II stopnia Nasz─ů Szko┼é─Ö reprezentowa┼é jeszcze kolega Mateusza z tej samej klasy, Oskar Kleta. Zast─ůpi┼é on w tym konkursie ucznia klasy 3am w zawodzie technik mechatronik, Kacpra Dalacha, kt├│ry ze wzgl─Ödu na chorob─Ö musia┼é niestety zrezygnowa─ç z udzia┼éu.

Warto doda─ç, ┼╝e to ju┼╝ 4 fina┼é olimpiady og├│lnopolskiej, kt├│ry sta┼é si─Ö udzia┼éem Mateusza w ci─ůgu ostatnich 2 lat.

Gratulujemy Mateuszowi i jednocze┼Ťnie ┼╝yczymy sukcesu w finale!