Nasze sukcesy Olimpijczycy Wiadomości Wydarzenia

Mateusz Wawrzyniak w finale XLVII Olimpiady Wiedzy Technicznej!

Kolejny duży sukces odniósł uczeń klasy IVme technikum w zawodzie technik mechatronik, Mateusz Wawrzyniak.

Do uzyskanych w poprzednim roku tytułów finalisty XXII Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej “EUROELEKTRA” (najlepszy wynik w Polsce w kategorii elektrotechnika) oraz XLIII Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej pod patronatem AGH w kategorii mechatronika, tym razem dołożył awans do finału XLVII Olimpiady Wiedzy Technicznej.

W finale olimpiady, który rozegrany zostanie 17 kwietnia 2021r w Warszawie, wystąpi w gronie 18 finalistów rywalizujących w kategorii elektryczno-elektronicznej. Awans do finału Mateusz uzyskał po zawodach okręgowych w Bielsku-Białej, w których naszą szkołę reprezentowało jeszcze 3 innych uczniów (również z klas o profilu technik mechatronik): Kacper Dalach, Adam Sułkowski i Oskar Kleta.

Warto dodać, że Mateusz ma jeszcze bardzo duże szanse na  awans do finału zarówno tegorocznej “EUROELEKTRY” (zawody okręgowe rozegrano w Katowicach 11 marca 2021), jak i OWEiE AGH (eliminacje II stopnia rozgrywane są 12 marca 2021).

Z powodzeniem Mateusz reprezentuje naszą szkołę również w Olimpiadzie Fizycznej i Olimpiadzie O Diamentowy Indeks AGH z fizyki.

Trzymamy kciuki za sukcesy w dalszej rywalizacji Mateusza we wspomnianych olimpiadach.