Wydarzenia

Matura próbna 2022/2023

W dniach 12 -14 grudnia br. w naszej szkole odbyły się próbne egzaminy maturalne – testy diagnostyczne. Do próbnego egzaminu przystąpiły trzy klasy technikum i jedna klasa liceum. Przez trzy dni uczniowie zmagali się z przedmiotami, które zdawane będą na poziomie podstawowym, jako przedmioty obowiązkowe.
Arkusze do liceum zostały opracowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, które są zgodne z nową podstawą programową.
Arkusze do technikum przygotowali nauczyciele naszej szkoły uwzględniając stara podstawę programową.
Dla liceum to już druga próba, pierwsza była już we wrześniu. Egzamin próbny jest zorganizowany zgodnie z procedurami egzaminu maturalnego regulaminowego. Dlatego dla uczniów jest to ważne doświadczenie , w którym mają możliwość zobaczyć, co czeka ich w maju na ważnym egzaminie. Uczniowie wykorzystali szanse i wszyscy przystąpili do tego egzaminu. Od 15 grudnia 2022 r. testy diagnostyczne na poziomie rozszerzonym przygotowanym przez CKE będą pisali uczniowie liceum. Maturzyści poznają wyniki próbnego egzaminu maturalnego już w styczniu 2023 r.

Życzymy im powodzenia, zaś nauczycielom dziękujemy za zaangażowanie w organizację i czas poświęcony na sprawdzenie i omówienie prac.

Oto jak nasi uczniowie przygotowują się do majowych matur