Nasze sukcesy Olimpijczycy Wydarzenia

Mechatronicy jak zwykle niezawodni!

04 lutego 2022r. w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie odbyły się ogólnopolskie zawody II stopnia XLV Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej. Wzięli w nich udział uczniowie reprezentujący szkoły średnie z całej Polski, w tym z tak odległych miejscowości jak Szczecin czy Białystok. Wśród uczestników byliśmy także i my, czyli reprezentujący „Sobieskiego” uczniowie z klas mechatronicznych wyłonieni z wcześniejszych eliminacji I stopnia: Jakub Halfar i Mateusz Szulik z klasy 3Gam, Kacper Dalach z klasy 4am oraz Tomasz Walczak z klasy 4me. Niestety ze względów zdrowotnych nie mógł wystąpić kolega Tomka, Michał Kolorz.

Wymienieni uczniowie reprezentowali Naszą Szkołę w 3 grupach: mechatronika, elektrotechnika i automatyka. I to jak reprezentowali!

To kolejny nasz udział w tej olimpiadzie, ale tegoroczny na tym etapie należy do najlepszych! Jakub Halfar oraz Kacper Dalach awansowali do finału olimpiady w grupie mechatronicznej zajmując odpowiednio 2 i 3 miejsce w zawodach, natomiast Mateusz Szulik zajął doskonałe 6 miejsce w kategorii elektrotechnika również awansując do rozgrywki finałowej. Tym samym znaleźli się w grupie 12 osób, które rozegrają między sobą walkę o tytuły laureatów, na co mają bardzo duże szanse. Awans ten praktycznie wiąże się z uzyskaniem tytułu finalisty i uzyskaniem promesy gwarantującej wstęp na dowolnie wybrany wydział i kierunek AGH.

Zawody finałowe zostaną rozegrane 25 lutego 2022. Trzymamy kciuki i czekamy na radosne wiadomości 😊!