ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 6 IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO

Zobacz zdjęcie

Mechatronicy w finale olimpiady!

Bardzo miła wiadomość dotarła z Warszawy, z Komitetu Głównego Olimpiady Wiedzy Technicznej. Do zawodów finałowych XLV Olimpiady Wiedzy Technicznej awansowało 2 uczniów klasy 3me w zawodzie technik mechatronik: Radosław Matuszczyk oraz Marcin Brzózka. Będą oni reprezentowali Szkołę w grupie tematycznej elektryczno-elektronicznej. Awans uzyskali po zawodach II stopnia, które odbyły się 8 stycznia 2019 r. w siedzibie NOT w Bielsku-Białej. W zawodach tych oprócz wcześniej wymienionych wzięli także udział dwaj inni uczniowie klasy 3me: Mateusz Zawadka (grupa elektryczno-elektroniczna) i Karol Piętal (grupa mechaniczno-budowlana).
Warto dodać, że Radek Matuszczyk uzyskał również wcześniej po raz trzeci z rzędu awans do finału 65 Olimpiady Chemicznej (w poprzednich dwóch latach został laureatem tej olimpiady).
Zawody finałowe XLV Olimpiady Wiedzy Technicznej odbędą się w dniach 12-14 kwietnia 2019 r. w Kaliszu. Życzymy sukcesów w zawodach finałowych i dołączenia do grona laureatów OWT z Naszej Szkoły z lat poprzednich: Kamila Smyczka i Sławomira Kozoka. 🙂

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com