Nasze sukcesy Olimpijczycy Wiadomości Wydarzenia

Mechatronicy z tytułami finalisty olimpiady „EUROELEKTRA” i doskonałymi wynikami!

17 marca w Opolu ,w siedzibie tamtejszej Politechniki, miał odbyć się finał XXII Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „EUROELEKTRA”. Mieliśmy tam być i walczyć o najwyższe laury. My, tzn. uczestnicy finału Marcin Brzózka z klasy 4me i Mateusz Wawrzyniak z klasy 3me, no i na przyczepkę piszący te słowa. Miały być emocje, współzawodnictwo i być może radość ze zwycięstwa.
Mieliśmy… Miały być…. W tym roku nic z tych rzeczy nie będzie mieć miejsca, gdyż zwyciężyła troska o bezpieczeństwo i zdrowie uczestników.
Decyzją Komitetu Organizacyjnego Olimpiady z 25 marca zawody tegoroczne zostały zakończone, a wszyscy zakwalifikowani do finału uczniowie uzyskali tytuły finalistów natomiast laureatów nie wyłoniono. Nasi reprezentanci uzyskali ten zaszczytny tytuł kwalifikując się do 12-osobowej grupy najlepszych uczniów w Polsce w kategorii : elektrotechnika.
Dla Marcina było to już niestety ostatnia szansa, gdyż wkrótce stanie się już absolwentem szkoły. Ostatnia lecz uwieńczona sukcesem.
Mateusz będzie miał jeszcze szansę poprawić swój doskonały wynik w przyszłym roku (i oby mogło do tego dojść, gdyż ostatnie dni udowadniają nam , że niczego już nie możemy pewni) podsumowując w ten sposób wielomiesięczną pracę włożoną w przygotowania. I tego z całego serca mu życzymy.
A obu finalistom gratulujemy i dziękujemy za radość oraz chwałę jaką przynoszą Naszej Szkole.
P.S. W tzw. międzyczasie na stronie Olimpiady “Euroelektra” pojawiła się oficjalna lista finalistów wg. punktów uzyskanych w ostatnim etapie. Największą liczbę punktów w kategorii elektrotechnika, a zatem najlepszy wynik w Polsce, uzyskał Mateusz Wawrzyniak a Marcin Brzózka uzyskał 3 miejsce!