Nasze sukcesy Olimpijczycy Wydarzenia

Mechatroniczne olimpijskie tsunami!

JAKUB HALFAR ZWYCIĘZCĄ 48 OLIMPIADY WIEDZY TECHNICZNEJ!

To największy sukces w historii startów uczniów Naszej Szkoły w tej prestiżowej, w środowisku kształcenia technicznego, olimpiadzie. I to już czwarty tytuł laureata olimpiady jaki zdobyli uczniowie technikum w zawodzie technik mechatronik (poprzednie w XLV OOWEiE AGH zdobyli Jakub i jego kolega z klasy Mateusz Szulik oraz Kacper Dalach – tegoroczny, świeżo upieczony absolwent) w tym roku szkolnym. Finał Olimpiady Wiedzy Technicznej miał miejsce 02 kwietnia w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

Informacja ta dotarła do nas w trakcie podróży na kolejne zawody finałowe, tym razem XXIV Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „EUROELEKTRA”, które odbyły się 22 kwietnia w Krakowie. I to stanowi pewne usprawiedliwienie dla, być może wg niektórych trochę wyolbrzymionego, tytułu tej informacji. W zawodach tych wzięli udział Jakub Halfar i Mateusz Szulik, jako jedyni reprezentanci okręgu śląskiego.

Teraz pełni optymizmu czekamy na pozytywne wiadomości dotyczące wyników, których należy się spodziewać w połowie maja. Optymizm ten jest w pełni uzasadniony, bo zarówno Jakub jak  i Mateusz prezentują wręcz kosmiczny poziom, jeśli chodzi o wiedzę z zakresu matematyki i fizyki w zastosowaniu dotyczącym zagadnień szeroko rozumianej elektrotechniki.

Dla Jakuba piątkowe zawody były początkiem, nomen omen, olimpijskiego maratonu. Już następnego dnia czyli w sobotę 23 kwietnia wziął udział w finale Olimpiady „O złoty indeks AGH”  w dziedzinie fizyki, razem z kolegą z klasy Michałem Koziełem (z dużymi szansami na sukces dla obu wymienionych), a w niedzielę 24 kwietnia Jakub dodatkowo bierze udział w finale Olimpiady „O złoty indeks AGH” w dziedzinie matematyki.

To niesamowite, wręcz niewiarygodne, osiągnięcia jakie w tym roku szkolnym dotyczą uczniów Naszej Szkoły. Gratulujemy i życzymy wszystkim wymienionym dalszych sukcesów!