Nasze sukcesy Wydarzenia

Medale w Światowym Konkursie w Paryżu

  W dniach od 30 kwietnia do 12 maja 2013 roku w Międzynarodowym Centrum Wystawienniczym w Paryżu, odbyły się 112 Międzynarodowe Targi Wynalazczości „Concours Lépine”, organizowane pod patronatem Prezydenta Francji oraz Prefekta Policji w ramach Targów „Foire de Paris”.

W tym roku w Konkursie Lépine prezentowane były prace wystawców z 14 krajów świata miedzy innymi z Polski, Niemiec, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Belgii, Rosji, Iranu, Maroka, Tajwanu, Chin.

Wszystkie wynalazki  zostały  zgłoszone  do  konkursu,  w   ramach  którego  ponad 50 osobowe jury dokonało ich oceny przyznając medale i dyplomy. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie medali odbyło się 11 maja 2013 r.

Z wielką radością pragniemy poinformować, iż nasi uczniowie, absolwenci: Patryk Domagalik, Paweł Krosny, Jakub Król, Maciej Skórzyński, i ich promotorzy: p. Dariusz Radajewski, p. Krzysztof Smyczek, za projekt ESKONzO –Elektroniczny System Komunikacji Osób Niepełnosprawnych z Otoczeniem zdobyli:

– Złoty medal Concours Lépine, Paris 2013

– Brązowy medal Francuskiego Towarzystwa Medycznego

– Medal Delegatury Ministerstwa Spraw Zagranicznych ds. Przedsiębiorczości w Unii Europejskiej.

Tłumaczeniem dokumentacji na konkurs zajęły się p. Ewa Maduzia ( język francuski) i p. Krystyna Galant ( język angielski).

Wynalazek został skonstruowany wspólnie z Centrum Kształcenia Praktycznego, znajdującego się w bezpośrednim sąsiedztwie naszej szkoły.

[nggallery id=126]