Wydarzenia

Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków IWIS 2022

18-21 października odbyła się Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków IWIS. Jest to największe w Polsce międzynarodowe wydarzenie promujące wynalazczość i innowacje. Co roku na wystawie swoje projekty przedstawiają wynalazcy z ponad 25 państw świata m.in. z Arabii Saudyjskiej, Chorwacji, Egiptu, Iranu, Kanady, Malezji, Korei, Turcji, Rumunii, Tajwanu czy oczywiście z Polski. Wynalazcy prezentują na wystawie innowacje stanowiące przegląd osiągnięć technicznych, częściowo już wykorzystywanych w praktyce, a częściowo wciąż oczekujących na wdrożenie. Każdego roku wystawie towarzyszą wykłady i prelekcje dotyczące ochrony własności intelektualnej i organizowany jest Światowy Konkurs Chemiczny.

W Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazków IWIS brały udział 2 zespoły reprezentujące Zespół Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego oraz CKZ.

Adam Ciszewski

z promotorami:

Krzysztof Smyczek, Marzena Przygodzka

prezentowali projekt 14-Hydride

14-Hydride jest  odpowiedzią na globalne ocieplenie i potrzebę efektywnego magazynowania energii – jest instalacją która przetwarza dwutlenek węgla w paliwo przyszłości jakim jest metanol.

 

Wojciech Caldzudis, Radosław Kiełkowski

z promotorami:

Artur Hausman, Marcin Lasak

prezentowali projekt Raccoon – Smart Bin

Czynności dzienne, rutyna, pośpiech wszystko to wymusza na społeczeństwie korzystanie ze środków umożliwiających organizację dnia. Posiadamy wiele programów oraz aplikacji, które wykorzystujemy do kontroli naszego czasu oraz pilnowania nawyków żywieniowych. „Raccoon” to zaproponowane przez nas rozwiązanie, którego celem jest wyedukowanie społeczeństwa na temat segregacji śmieci, poprawienie nawyków żywieniowych oraz ułatwienie planowania i robienia zakupów.

Obydwa projekty zdobyły srebrne medale. Autorom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

14-Hydride

Raccoon – Smart Bin