Biblioteka - Aktualności Wydarzenia

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który podkreśla znaczenie języka ojczystego oraz różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego.

W Sobieskim także dbamy o język polski, dlatego przez cały tydzień uczniowie będą brali udział w różnorodnych polonistycznych działaniach promujących wiedzę o języku.

Na początek wybraliśmy już najpiękniejsze słowo w języku polskim! Na podium znalazły się słowa: dziękuję, kocham i hemoglobina.

Serdecznie zapraszamy także do zabawy w genial.ly. Poprawność odpowiedzi do zagadek językowych będziecie mogli sprawdzić w zaktualizowanym poście pod koniec tygodnia.

Tymczasem zaglądajcie na szkolny instagram, tam będziemy umieszczać bieżącą relację z naszych zmagań z językiem polskim.