Wydarzenia

Międzyszkolne zawody piłki koszykowej dziewcząt

Dnia 16.01.2014r. odbyły się zawody międzyszkolne dziewcząt w piłkę koszykową. Rozgrywki odbyły się w ZS 2 w Jastrzębiu- Zdroju. Nasze zawodniczki miały nie lada wyzwanie, stanęły przed nimi 4 zespoły, w tym ZS 2, które od 16 lat w tej dyscyplinie nie odniosło porażki. Turniej rozpoczął się punktualnie o godzinie 9.30.
Naszą szkołę reprezentowały: Dominika Sagan, Aleksandra Pocheć, Ania Niemczyk, Karolina Wojak, Natalia Sikora, Renata Zoręba, Monika Kolarz, Hanna Holeksa, Mitko Klaudia, –Dziewczyny stanęły na szczycie swoich możliwości. Pomimo wielu upadków, siniaków oraz fauli walczyły do samego końca. Wysiłek naszych zawodniczek nie poszedł na marne. Do pierwszego meczu dziewczyny podeszły bardzo nerwowo i poważnie. Mimo stresu wynik był korzystny dla naszej szkoły- 18:4. Pozostałe mecze obeszły się bez porażek, dziewczyny wytrzymały do samego końca i tym samy zagwarantowały sobie pierwsze miejsce. Nasze koszykarki nie uległy presji w finałowym spotkaniu i pogromiły groźnego przeciwnika jakim były, bez wątpienia, dziewczyny z ZS 2. Po ciężkiej walce ZS 6 wywalczyło I miejsce, ZS 2 zajęło tym razem II miejsce natomiast ZS 3 miejsce III.
Zdobyte pierwsze miejsce naszych zawodniczek było dla wszystkich, kolejnym, wielkim zaskoczeniem. Jednak cuda się zdarzają. Dziękujemy naszym zawodniczkom za wspaniałą walkę i trzymamy kciuki za kolejny sukces tym razem w rozgrywkach rejonowych.

Patrycja Wierzbicka