Sport w szkole

Międzyszkolne zawody w piłce nożnej dziewcząt

Tradycją już jest, iż co roku w Dzień Kobiet w naszej szkole organizowane są Miejskie Zawody w piłce nożnej pań. Nie inaczej było w bieżącym. Do turnieju zgłosiło się 7 drużyn: ZS1, ZS2 (wystawił dwa składy), ZS3, ZSZ, ZSH i ZS6. „Sobieskiego” reprezentowały: Magda Serwotka , Edyta Chochół, Roksana Kula, Weronika Rajwa, Karolina Kozera, Sylwia Janota, Marta Bafia, Ola Langiewicz Ola i Faustyna Kretosz.
Przed rozpoczęciem turnieju minutą ciszy uczczono zmarłego legendarnego piłkarza Włodzimierza Smolarka.
Zespoły zostały podzielone na 2 grupy. Mecze trwały po 10 minut, a do dalszej fazy przechodziły po 2 najlepsze drużyny .

Grupa A Grupa B
Zs2 I-ZSZ 3:1
ZSH-ZS3 2:3
ZS2 I-ZSH 0:3
ZSZ-ZS3  0:4
ZS2 I-ZS3 0:6
ZSZ-ZSH 0:3

ZS2 II-ZS6 0:1
ZS6-ZS1  0:1
ZS2 II-ZS1 1:3

Po meczach grupowych przystąpiono do półfinałów: ZS6 kontra ZS3 i ZSH przeciw ZS1. Rozgrywki obfitowały w wiele emocji. Mianowice, obydwa mecze zostały nierozstrzygnięte w regulaminowym czasie gry i o zwycięstwie musiały zdecydować rzuty karne. Nasza szkoła dostarczyła nam silnych wrażeń, ponieważ po 5 seriach był remis 1:1, dlatego o wejściu do finału zrządził strzelony zwycięski karny. Lepsze okazały się uczennice Trójki, wygrywając 1:2.

W drugim meczu też padł remis 0:0 i trzeba było rozegrać konkurs karnych, w którym lepsze okazały się uczennice Handlówki, zwyciężając 2:0. W spotkaniu o III miejsce nasze reprezentantki odegrały się za porażkę w grupie z Jedynką i zwyciężyły 3:0. Bezkonkurencyjnym zespołem okazały się uczennice ZS3, ogrywając koleżanki z ZSH 3:0 i to one- tak samo jak w zeszłym roku- zwyciężyły w całym turnieju.
Na zakończenie zawodów życzenia i podziękowania przekazał dyrektor ZS6 Pan Jerzy Maduzia, a wszystkie uczestniczki otrzymały po pamiątkowym dyplomie oraz po róży. Zespoły, które zajęły miejsca na podium, obdarowano również statuetkami.
Dziękujemy wszystkim szkołom za wzięcie udziału w sportowej rywalizacji
i zapraszamy na przyszły rok. 

[nggallery id=41]