Miejski konkurs plastyczno-fotograficzny

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU

W MIEJSKIM KONKURSIE PLASTYCZNO-FOTOGRAFICZNYM „MATEMATYCZNE INSPIRACJA W NASZYM MIEŚCIE” DLA UCZNIÓW WSZYSTKICH TYPÓW SZKÓŁ JASTRZĘBIA–ZDROJU PATRONAT PREZYDENT MIASTA JASTRZĘBIE–ZDRÓJ ANNA HETMAN

CELEM KONKURSU JEST:

• propagowanie matematyki w życiu codziennym,
  • rozwijanie zainteresowań matematyką wszystkich uczniów, także tych, którym matematyka sprawia kłopot,
  • rozwijanie wyobraźni i kreatywnego myślenia,
  • twórcza interpretacja otaczającego świata.

KONKURS PODZIELONY JEST NA KATEGORIE WIEKOWE:

• 1. grupa – uczniowie szkół podstawnych ( klasy IV – VII)
  • 2. grupa – uczniowie gimnazjów,
  • 3. grupa – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, szkół branżowych I stopnia, szkół zawodowych.

ORGANIZATORZY KONKURSU:

• doradca metodyczny matematyki i informatyki Ewa Majchrzak – 1 grupa,
  • doradca metodyczny matematyki Ewa Szatkowska – 2 grupa, 3 grupa.

REGULAMIN

1. Warunkiem przystąpienia szkoły do konkursu jest zgłoszenie szkoły do konkursu przez szkolnego koordynatora projektu, formularz należy wypełnić na stronie projektu Rozkodujmy matematykę w naszym mieście do dnia 31 października 2017 r.
  2. Konkurs ma charakter interdyscyplinarny, obejmuje matematykę oraz plastykę lub fotografię.
  3. Uczniowie przystępują do konkursu indywidualnie w jednej z dwóch kategorii (plastycznej lub fotograficznej), w następujących grupach wiekowych:
    • 1. grupa – uczniowie klas IV – VII szkoły podstawowej
    • 2. grupa – uczniowie gimnazjów
    • 3. grupa – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, szkół branżowych I stopnia, szkół zawodowych.
  4. Prace plastyczne:
    1. Zadanie konkursowe polega na zilustrowaniu w pracy plastycznej hasła konkursu „Matematyczne Inspiracje w Naszym Mieście”.
    2. Technika wykonania pracy dowolna (malarstwo, rysunek, grafika, techniki mieszane).
    3. Każdy uczestnik konkursu może oddać 1 pracę, opatrzoną krótkim opisem, w jaki sposób praca przedstawia pojęcia związane z matematyką w otaczającym nas świecie.
    4. Format pracy A3, spakowany i dostarczony do organizatora w płaskiej kopercie z dołączoną kartą zgłoszenia.
    5. W przypadku prac przestrzennych, pracę należy spakować tak, by dotarła do Organizatora w formie nienaruszonej. Za uszkodzenia podczas transportu pracy, Organizator nie ponosi winy.
    6. Prace dostarcza szkolny koordynator projektu do organizatora konkursu:
      • doradca metodyczny matematyki i informatyki Ewa Majchrzak (1 grupa – uczniowie klas IV – VII szkoły podstawowej),
      • doradca metodyczny matematyki Ewa Szatkowska (2 grupa – uczniowie gimnazjów, 3 grupa – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, szkół branżowych I stopnia, szkół zawodowych).
  5. Prace fotograficzne:
    1. Prace fotograficzne należy dostarczyć w formie odbitki na papierze fotograficznym o wymiarach 20×30 cm. Jakość zdjęcia powinna pozwolić na czytelną ekspozycję przesłanych fotografii podczas wystawy pokonkursowej.
    2. Każdy uczestnik konkursu może oddać max 3 prace, opatrzone krótkim opisem, w jaki sposób fotografie przedstawiają pojęcia związane z matematyką w otaczającym nas świecie.
    3. Fotografie zgłaszane na konkurs muszą być wykonane samodzielnie i nie mogą naruszać prawa ani praw osób trzecich, w tym w szczególności dóbr osobistych osób trzecich, a także ogólnie przyjętych norm obyczajowych oraz prawa do prywatności.
    4. Prace dostarcza szkolny koordynator projektu do organizatora konkursu:
  6. Rodzice (opiekunowie prawni uczniów) lub pełnoletni uczestnicy wyrażają pisemną zgodę na udział w konkursie i przetwarzanie danych osobowych oraz akceptację regulaminu.
  7. Termin dostarczenia prac upływa 15.01.2018r. (poniedziałek).
  8. Rozstrzygniecie konkursu odbędzie się w dniu 20.02.2018r. (wtorek).
  9. Wyniki zwycięzców, wyróżnionych i zdjęcia osób publikowane są na stronach internetowych miasta Jastrzębia-Zdroju, w Miesięczniku Informacyjnym Miasta Jastrzębia-Zdroju „Jastrząb”, na stronie projektu „Rozkodujmy matematykę w naszym mieście” oraz w lokalnych mediach.
  10. Udział w konkursie jest bezpłatny.
  11. Prace nie będą zwracane przez Organizatora konkursu.
  12. Nagrodzone oraz wyróżnione prace w konkursie zostaną wystawione w Galerii Acartus i Urzędzie Miasta.
  13. I nagrodą w konkursie w każdej kategorii jest wystawa pracy/prac w Galerii Acartus.
  14. Wręczenie nagród rzeczowych za I miejsce w każdej z kategorii odbędzie się 5 czerwca 2018 roku w Domu Zdrojowym podczas zakończenia projektu Rozkodujmy matematykę w naszym mieście.
  15. Uczestnictwo w konkursie oznacza akceptację niniejszego regulaminu, a w szczególności zgodę na publikację danych osobowych związanych z uzyskanym przez uczestnika wynikiem.
  16. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu ogłoszenia wyników.

Więcej na http://rozkodujmy.zs6sobieski.edu.pl/konkursy/kpf