Sport w szkole

Miejskie Zawody Piłki Ręcznej Chłopców

27 lutego 2012 r. nasza szkoła zostały zorganizowała Miejskie Zawody Piłki Ręcznej Chłopców. Rywalizacja miała miejsce w nowej Hali Widowiskowo-Sportowej
w Jastrzębiu-Zdroju. Drużyna „Sobieskiego” pod opieką Pauliny Borkowskiej i Piotra Krosnego wystąpiła w składzie: Mateusz Gumieniak, Karol Piecha, Robert Kłopeć, Daniel Caniboł, Tomasz Zieja, Paweł Piechoczek, Wojciech Prochasek, Mateusz Włoczewski, Karol Skorupa, Michał Kula, Witek Koczor i Michał Mól.
W turnieju wzięło udział 6 drużyn: ZS6, ZSZ, ZS1, ZS2, ZS5, ZSH. Zostały one rozlosowane na 2 grupy. Każdy z pojedynków trwał 2×10 minut, a dwie najlepsze szkoły przechodziły do półfinałów. Nasz zespół, ZSZ, ZS5 i ZSH zapewniły sobie awans do dalszej fazy. Pierwszy półfinał zakończył się wygraną Sobieszczaków 12:4 nad ZS5. W drugim spotkaniu ZSZ pokonał ZSH 10:9. W pojedynku o III miejsce lepsi okazali się zawodnicy Handlówki, zwyciężając Piątkę 9:6. Finał przyniósł wiele emocji. Nasi zawodnicy pewnie wyszli na prowadzenie, wygrywając pierwszą połowę 4:1. Jednak kryzys nastąpił po zmianie stron. Zawodówka konsekwentnie dążyła do wyrównania, co im się udało osiągnąć, a reprezentanci Szóstki nie potrafili, niestety, wykazać się skutecznością. Dodatkowo marnowali rzuty karne. Na minutę przed zakończeniem mieliśmy szansę wyjść na prowadzenie, ale znów nie wykorzystaliśmy rzutu karnego, co zemściło się przeciwko nam i to ZSZ zwyciężył 4:5.

Grupa A
ZS6-ZSZ  4:2
ZS6-ZS1  11:3
ZS1-ZSZ  4:4

Grupa B
ZS2-ZS5  5:4
ZS2-ZSH 2:7
ZS5-ZSH 7:6

Półfinały

ZS6-ZS5  12:5
ZSH-ZSZ 9:10

Mecz o III miejsce

ZS5-ZSH 6:9

FINAŁ

ZS6-ZSZ  4:5 

[nggallery id=43]