Innowacje Nasze sukcesy Wydarzenia

Młody Lider Innowacji 2020

4 i 5 maja  tradycyjnie odbył się konkurs „Młody Lider Innowacji”, który jest wojewódzką eliminacją Ogólnopolskiej Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Formuła konkursu ze względu na panującą sytuację nie była jednak tradycyjna. Uczniowie nie przedstawiali tym razem swoich projektów osobiście tylko nagrywali filmiki, na których prezentowali swój wynalazek, a komisja kontaktowała się z nimi w sposób zdalny. W tym roku, mimo trudnych warunków swoje prace nadesłali uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku, Technicznych Zakładów Naukowych im. Gen. Władysława Sikorskiego, Zespołu Szkół nr 5 w Jastrzębiu-Zdroju, Centrum Kształcenia Zawodowego w Jastrzębiu-Zdroju oraz Zespołu Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego. Wynalazki oceniali eksperci naukowi z Politechniki Śląskiej. Uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca:

 

Pierwsze miejsce w kategorii POMOC DYDAKTYCZNA dla pracy:

„Live-Text – aplikacja do zdalnej nauki” – Centrum Kształcenia Zawodowego w Jastrzębiu-Zdroju, Zespół Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu Zdroju,

Autorzy: Daniel Niezgoda, Bartłomiej Kosiński,

Promotorzy: Wacław Gardziejewski, Marcin Lasak.

 

Pierwsze miejsce w kategorii USPRAWNIENIE SOFTWAROWO-TECHNICZNE dla pracy:

“ParKing – system pozwalający na monitorowanie i zarządzanie parkingiem” – Zespół Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju, Centrum Kształcenia Praktycznego w Jastrzębiu-Zdroju,

 

Autorzy: Dawid Krok, Paweł Kapłon,

Promotorzy: Marcin Lasak, Krzysztof Smyczek

 

Miejsce drugie w kategorii POMYSŁ TECHNICZNY:

„Iblock” – Zespół Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu Zdroju, Centrum Kształcenia Zawodowego w Jastrzębiu-Zdroju,

Autorzy: Jakub Marchewka, Daria Durkowska

Promotorzy: Marcin Lasak, Krzysztof Smyczek, Artur Hausman

 

Laureatom serdecznie gratulujemy.  Zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 25.03.2020r. uczestnicy zakwalifikowani do zawodów 3-stopnia Olimpiady przeprowadzonej w roku szkolnym 2019/20 otrzymują tytuł “FINALISTY” i nie wyłania się “LAUREATÓW”. Oznacza to, że jeżeli wszystkie formalności zostaną zachowane to wszyscy wyżej wymienieni uczniowie otrzymają tytuł Finalisty Olimpiady Ogólnopolskiej i zostaną zwolnieni ze wszystkich teoretycznych egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe. Pozostaje oczekiwać na oficjalną informację, która ukaże się do 27 maja br. na stronie PZSWiR.

 

Link do pełnych wyników: https://zs6sobieski.pl/mlody-lider-innowacji/