Nasze sukcesy Olimpijczycy Wydarzenia

Młody Lider Innowacji 2022 (II etap Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości)

11 kwietnia 2022r. w Zespole Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego odbył się wojewódzki finał II etapu Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Wśród uczniów Sobieskiego, którzy startowali w każdej z 4-ech kategorii (usprawnienie-softawarowo-techniczne, pomysł techniczny, pomoc dydaktyczna, pomysł ekologiczny), byli także uczniowie Zespołu Szkół Technicznych z Rybnika, Technicznych Zakładów Naukowych im. Gen. Władysława Sikorskiego w Częstochowie, Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Śląskiej w Rybniku, Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu oraz Centrum Kształcenia Zawodowego w Jastrzębiu-Zdroju. Projekty były oceniane przez pracowników naukowych Politechniki Śląskiej oraz przedstawicieli przemysłu pod przewodnictwem Prodziekana ds. Kształcenia Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej dr inż. Rafała Setlaka. Nasi uczniowie zdobyli nasypujące miejsca:

Pierwsze miejsce w kategorii POMOC DYDAKTYCZNA dla pracy:

„WSP – Wybierz Swoją Przyszłość”, Zespół Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu – Zdroju

Autorzy: Amelia Gałan, Tomasz Filipek

Promotorzy: Barbara Halska, Marlena Plebańska

Drugie miejsce w kategorii POMYSŁ EKOLOGICZNY dla pracy:

„14-Hydride [H-14]”, Zespół Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju

Autorzy: Adam Ciszewski, Mateusz Kozłowski

Promotor: Krzysztof Smyczek, Marzena Przygodzka

Drugie miejsce w kategorii USPRAWNIENIE SOFTWAROWO-TECHNICZNE dla pracy:

„Safly”, Zespół Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu – Zdroju

Autorzy: Maciej Łuczka, Bartosz Stanek

Promotorzy: Barbara Halska, Lidia Gajdzik, Sławomir Kozok

Trzecie miejsce w kategorii POMYSŁ TECHNICZNY dla pracy:

„CateringGO”, Zespół Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu – Zdroju

Autorzy: Dominik Kozimor, Marta Sacewicz

Promotorzy: Barbara Halska

Nasi uczniowie uczęszczający do Centrum Kształcenia Zawodowego również mogą się pochwalić następującymi sukcesami w Olimpiadzie:

Pierwsze miejsce w kategorii USPRAWNIENIE SOFTWAROWO-TECHNICZNE dla pracy:

” Raccoon – inteligentny kosz na śmieci “- Centrum Kształcenia Zawodowego w Jastrzębiu-Zdroju

Autorzy: Wojciech Caldzudis, Radosław Kiełkowski

Promotor: Marcin Lasak, Artur Hausman

Trzecie miejsce w kategorii POMYSŁ DYDAKTYCZNY dla pracy:

„Inteligentne pudełko”, Centrum Kształcenia Zawodowego w Jastrzębiu – Zdroju

Autorzy: Maciej Warloch, Jakub Warloch, Jakub Moczoł

Promotorzy: Monika Florkiewicz, Artur Hausman

Uczniowie, którzy uzyskali 2 najlepsze wyniki w każdej z kategorii, awansowali do etapu III (ogólnopolskiego), którego wyniki zostaną ogłoszone do 29 maja br. Gratulujemy i życzymy sukcesu na szczeblu centralnym.

Film z przebiegu Olimpiady

Pełne wyniki Olimpiady