Wydarzenia

Młodzieżowa Liga Biegowa

Sobieszczaki swoją dotychczasową formą nie oszczędzały konkurencji. Ponownie pokazały klasę  w dwóch etapach VII już Edycji Młodzieżowei Ligi Biegowej, w której to nasza szkoła dumnie klasyfikuje się na pierwszymi miejscu w klasyfikacjach drużynowych. Podczas pierwszego etapu, biegu “Hej, szkoło!” (z 20.10.br.), do którego zgłoszono rekordową ilość uczestników, nasi zawodnicy jak zwykle wykazali się pierwszorzędnie. Dziewczęta pokonały dystans 1200 m. W najszybszym czasie przebiegły go: Joanna Paraluk, Amelia Tucka i Marta Janecka. Natomiast prawie całe podium na dystansie 1800 m chłopców- należało do uczniów ‘Sobieskiego’. Stanęli na nim: Oskar Paleczny, Dawid Krakowski, Jarosław Herman ,Tomasz Dobrowolski i Tomasz Pietrzyk.

Podczas kolejnego etapu, nastąpił XII Bieg Niepodległości. Odbył on się 9 listopada w Parku Zdrojowym. Zestawienia naszych wspaniałych biegaczy zostały prawie niezmienione. Wśród dziewcząt najlepszymi zostały ponownie: Joanna Paraluk, Amelia Tucka  i Marta Janecka.  Natomiast w teamie męskim triumfowali: Oskar Paleczny i Dawid Krakowski.

Naszym zawodnikom do końca Ligi pozostały jeszcze dwa biegi. Najbliższy zaplanowany jest na początek marca. Jednak już teraz, zapobiegawczo, prosimy o trzymanie kciuków!

Tekst: Amelia Tucka kl.1C