Wydarzenia

Nadmorskie Warsztaty Przyrodnicze 2012

Trzeci tydzień września, klasy II B i II tf spędziły na Nadmorskich Warsztatach Przyrodniczych w Stegnie. Była to kolejna edycja edukacyjnej wycieczki i równie udana jak poprzednie. W nocy z niedzieli na poniedziałek 17 września obie klasy po opieką p. Tatiany Żmij, p. Hanny Rychel, p. Doroty Karoń, p. Edyty Marciniak i p. Sabiny Nowakowskiej wyjechały autokarem spod szkoły, by już popołudniu cieszyć się widokiem morza i ciepłem słońca. Pogoda dopisywała nam w zasadzie przez cały pobyt w Stegnie do tego stopnia, że znaleźli się amatorzy morskich kąpieli. Jeszcze w poniedziałek uczniowie brali udział w zajęciach dotyczących nietoperzy i echolokacji. Kolejne dni były również bardzo intensywne – zajęcia z ornitologii, entomologii, chemii, botaniki, kartografii i topografii zakończone biegiem na orientację były przeplatane spacerami nad morze oraz oczywiście czasem na integrację. Łowiliśmy meduzy, dokarmialiśmy mewy (zwłaszcza te sopockie), uczennice klasy IIB przy pomocy swoich kolegów kręciły kolejny odcinek z serii „Matura to bzdura”, znalazł się także czas na zwykłego berka. Uczniowie poznali wiele ciekawostek, wykładowcy okazali się prawdziwymi pasjonatami z poczuciem humoru. Bardzo miło zostaliśmy też przyjęci przez właścicieli ośrodka „Syrenka”, w którym mieszkaliśmy. Służyli dobrą radą i dbali o to, by niczego nam nie brakowało. W czwartek opiekunowie zorganizowali dla uczniów dwie fakultatywne wycieczki: do Trójmiasta oraz w pobliskie okolice – do Stutthofu i Muzeum Bursztynu w Stegnie. Po Trójmieście oprowadzała nas bardzo sympatyczna i energiczna pani przewodnik Dorota Stachura. Zobaczyliśmy wspólnie między innymi PGE Arenę i manufakturę słodyczy na gdańskim Długim Targu. Po powrocie z wycieczek chętni wybrali się jeszcze raz nad morze, by pożegnać się z wrześniowym Bałtykiem. Warsztaty dla uczniów oraz ich opiekunów pozostaną miłym wspomnieniem. Aby poczuć klimat wrześniowego morza i atmosferę warsztatów zapraszam do zobaczenia galerii zdjęć. Zdjęcia zostały wykonane przez p. Sabinę Nowakowską i p. Tatianę Żmij.

[nggallery id=49]