NARCIARSKIMI SZLAKAMI

Narciarskimi szlakami – 19.01 Nowa Osada / 26.02 Soszów

Że Sobieszczaki słyną z licznych talentów, nie trzeba nikogo przekonywać. A i zimą, kiedy część uczniowskiej braci funkcjonuje na zwolnionych obrotach albo zapada w zimowy sen, stają dzielnie na stokach narciarskich, uzbrojeni w sprzęt wszelaki, obuci w jedną lub dwie deski i niestraszna im wtedy zimowa zawierucha.

W tym sezonie zima o wiele łaskawszą była i śniegu dla spragnionych szusów nie poskąpiła. Dlatego udało się zorganizować i doprowadzić do skutku dwa wyjazdy narciarskie. W styczniu podbijaliśmy stoki ośrodka narciarskiego Nowa Osada. W wyjeździe uczestniczyli licznie uczniowie klas pierwszych (brawo dla juniorów): 1el, 1gr, 1in, 1ma, 1mb oraz klas 2tc, 2tm, 3tc i 3tm pod opieką p. Lidii Gajdzik, p. Ewy Marcinkiewicz-Kluczniok, p. Wioletty Szczepanik oraz p. Piotra Krosnego i p. Adama Śmigielskiego. Mimo dynamicznie zmieniających się warunków pogodowych Sobieszczaki dzielnie szlifowały swoje umiejętności narciarskie. Co niektórzy prezentowali oryginalne układy jazdy freestylowej łącznie ze skokami i potrójnymi tulupami. Jedyne czego zabrakło to dziewczyn wśród uczestników, nie licząc oczywiście skromnego ucziału pań opiekunek.

Spragnieni dalszych wrażeń narciarskich, tuż przed feriami zawitaliśmy na Soszowie. Warunki narciarskie idealne prawdziwy przedsmak zbliżających się ferii. W wyjeździe udział wzięli uczniowie klas: 1el, 1in, 1gr, 1ma, 1mb, 2B, 2C, 2td, 3tc, 3tm, 3D, oraz seniorskie klasy 4ta oraz 4tb pod opieką p. Honoraty Stelmaszczyk-Stawowy, p. Barbary Halskiej, p. Ewy Marcinkiewicz-Kluczniok, ks. Marcina Pękały oraz p. Adama Ptasznego. Poziom sportowy uczestników był bardzo wysoki. Bez wytchnienia pokonywali trasy narciarskie prezentując bardziej wyczynowy lub też iście akrobatyczny styl jazdy. Oprócz niekwestionowanej wartości technicznej zjazdów nie sposób nie wspomnieć o wrażeniach artystycznych Konrad Szpak z IV ta zdecydowanie wygrał klasyfikację w kategorii Najoryginalniejszy strój narciarski. Gratulujemy inwencji i pięknego stylu w jeździe na snowbordzie.
Cieszymy się z tak dużego zainteresowania sportami zimowymi, które stanowią niebanalny sposób spędzania wolnego czasu i mimo wszystko stanowią dużą konkurencję dla stacjonarnych rozrywek. Uwieńczeniem tegorocznego sezonu będzie rozegranie I Pucharu Dyrektora Szkoły w Narciarstwie Alpejskim. Szczegóły już wkrótce. Do zobaczenia na stokach narciarskich.