Biblioteka - Aktualności

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa – List do Rodziców

Drodzy Rodzice!

Od wielu lat staramy się, by biblioteka szkolna była przestrzenią otwartą na potrzeby naszych czytelników, a przebywanie w niej atrakcyjne nie tylko wizualnie. Stale poszerzamy też ofertę czytelniczą oraz promujemy czas spędzony z książką.

Z przyjemnością informujemy, że biblioteka szkolna Zespołu Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego realizuje „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”. Efektem złożenia wniosku i jego pozytywnego rozpatrzenia jest budżet 15.000 złotych, za pomocą którego uzupełnimy zbiory biblioteki o nowości wydawnicze – uczniowie i pracownicy poprzez ankietę czytelniczą sami stworzą listę zakupów.

Zakup nowości bibliotecznych będzie powiązany także z szeregiem akcji czytelniczych.

Jednocześnie sami funkcjonując w cyfrowym świecie oraz po doświadczeniu nauczania zdalnego, zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest wylogowanie się i powrót do tradycyjnego czytania.

Czytanie jest ważne z wielu powodów: ćwiczy wyobraźnię, pamięć i myślenie; uwrażliwia; pomaga poznać świat i człowieka… Sami nie sprawimy, by młodzieży chętniej sięgała po książki i nie przekonamy ich o wartości czytania bez Państwa!

Zachęcajcie Wasze dzieci do czytania. Dzielcie się wrażeniami ze swojej lektury. Niech książka stanie się wartościowym prezentem, a sam proces czytania sposobem spędzania czasu.

Do listu dołączamy prezentację – 11 powodów, dla których warto czytać książki.