Galeria absolwentów Uczniowie Wydarzenia

Nasi absolwenci – Agata

Absolwentka klasy LO o profilu język polski, historia, WOS

Już w liceum zaczęłam działać w obszarze marketingu online od założenia bloga prawdaozdrowiu.pl. Ten projekt jest już dawno za mną, ale wiele mnie nauczył i dał szansę na rozwój. Od razu po maturze dostałam pracę w pierwsze agencji marketingowej i tak od siedmiu lat zdobywałam doświadczenie marketingowe. Pracowałam przy różnych projektach, rozpoczęłam działanie nad swoim blogiem, którego prowadzę do dziś – agatapisze.pl. Skupiam się na marketingu online, dzieleniu się wiedzą, komentowaniu polityki i fotografii. Ta ostatnia jest moją największą pasją, którą regularnie rozwijam. Dużo podróżuję po Polsce i od niedawna po Europie. Póki co pandemia lekko zatrzymała moje działania, ale nie zatrzymała pasji.
Pracowałam w Urzędzie Miasta w Jastrzębiu, gdzie zajmowałam się promocją miasta. To doświadczenie sprawiło, że zostałam dostrzeżona przez wydawnictwo Semantika i od 2017 roku jestem ich redaktorką i tworzę materiały edukacyjne z zakresu marketingu online dla Gmin i administracji publicznej. Moje teksty można czytać w czasopiśmie branżowym Marketing w Urzędzie (od niedawna Marketing w sektorze publicznym). Po przygodzie w UM przeniosłam się do Poznania, gdzie rozwijałam projekt EmailLabs, który pozwolił mi nabyć dużo doświadczenia i wystąpić na tak prestiżowych w branży marketingowej wydarzeniach jak Konferencja Mobile Trends, Targi eHandlu, Blog Conference Poznań oraz Internet Beta (najstarsza konferencja marketingowa w PL).
Jednak bardziej niż pracę w korporacji kocham politykę. Po EmaliLabs dołączyłam do zespołu jednego z czołowych polityków i tworzyłam jego partię. Miałam przyjemność tworzyć zespół marketingu i nadzorować oraz wykonywać zadania podczas Torwaru i w kampanii do PE. W swoim życiu od 5 lat uczestniczę w kampaniach wyborczych jako marketerka. Udało mi się wprowadzić kilku europosłów i posłów.
Od marca 2019 jestem na swoim i prowadzę swoją własną agencję marketingową – Panda Media. Działam, a w sumie już działamy w zakresach: Sociale media dla eCommerce i gastronomii, marketing i doradztwo polityczne, marketing i doradztwo w zakresie promocji administracji publicznej i samorządowej, szkolenia i consulting komercyjny, branding i fotografia. Mój team właśnie przechodzi fazę rozwoju i dołączają kolejne projekty i pracownicy.
Dodatkowo jestem asystentką społeczną posłanki na sejm, a w przyszłości sama mam zamiar zostać posłanką. ?

Ukończyłam studia na UŚ w Katowicach z zakresu Doradztwo politycznego i publicznego. Obecnie kończę UAM w Poznaniu na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna ze specjalizacją komunikacja w biznesie.

Sama szkolę urzędy w całej Polsce, pomagam małym firmom się rozwijać, podróżuję, piszę i fotografuję a także zbieram materiał na eBook o komunikacji w polityce.

Moje wspomnienia? Zawsze z czasów liceum najchętniej wracam do lekcji historii z Panem Borkowskim. Nikt nie dał mi tyle pasji do nauki, co Pan Jacek. Nikogo nie dziwi, że częściej niż po romanse i kryminały sięgam po książki historyczne. A kiedyś o mało nie wygrałam bingo. W moim sercu szczególne miejsce ma także wspomnienie WOS-u z Panią Kubińską. To jej zajęcia sprawiły, że wybrałam taki kierunek działania w swoim życiu. Na to, gdzie teraz jestem i jaką drogą poszłam miała wpływ moja Pani wychowawczyni, Pani Katarzyna Kwaśniewska-Sobala. Jej rady, determinacja i uzasadniony nacisk na to, by się uczyć i rozwijać pomogły mi wytrwale działać w swoich obszarach. Pan Dyrektor Maduzia także pozwalał rozwijać pasje i działać. Dzięki niemu i otwartości na inicjatywy udało się stworzyć dzień młodego artysty jako Młodzieżowa Rada Miasta, a to dało mi niezwykle dużo kontaktów i łatwości w planowaniu. Szóstkę zawsze wspominam z sentymentem i gdybym miała przenieść się w czasie i ponownie wybierać, wybrałabym właśnie te szkołę i swój kierunek humanistyczny. Nauczyciele byli wymagający. Wtedy tego nie doceniałam i narzekałam, że trzeba się uczyć – dziś jestem wdzięczna. Zawiązałam w tej szkole wiele przyjaźni, przeżyłam pierwszą miłość, pierwsze poważne rozczarowania, ale też ukształtowałam swój charakter. Tak właśnie powinno działać liceum.