Galeria absolwentów Uczniowie Wydarzenia

Nasi absolwenci – Artur

Absolwent Technikum nr 4 o profilu technik analityk z rozszerzoną matematyką oraz chemią, współautor platformy edukacyjnej EDUCHEMLAB

Student inżynierii materiałowej na Wydziale Mechanicznym Technologicznym Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Wspomnienia z lat w Technikum:

4 lata spędzone w ZS6 wspominam bardzo dobrze. Szkoła ta pozwoliła mi rozwijać się na wielu płaszczyznach – od nauk ścisłych, aż po sport. Będąc uczniem Sobieskiego miałem także okazję zobaczyć kawałek świata, poznać wielu wartościowych ludzi. Wszyscy nauczyciele z którymi miałem styczność to ludzie z pasją, chętni do pomocy, jednocześnie rozumiejący, że każdy uczeń może mieć słabsze dni. Bardzo przypadła mi do gustu infrastruktura i wyposażenie szkoły – basen, ogromna hala, aula, siłownia zewnętrzna, laboratoria. Jedynie parking oraz schody czasami miały problem pomieścić ogrom ludzi (jednak będąc w centrum miasta problemu parkowania nigdy nie można uniknąć, a na schodach wystarczy chodzić prawą stroną – wtedy się nie korkuje;). W technikum odkryłem w sobie pasję do języków obcych, o którą nigdy wcześniej bym siebie nie podejrzewał. Po skończeniu „Szóstki” jestem pewien, że mogę iść w przyszłość z podniesioną głową, pełen motywacji.

Reasumując – cudowni ludzie, niesamowite wspomnienia.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie!