Telewizja Królewska Wydarzenia

Nastrojowe spotkanie przedświąteczne społeczności ‘Sobieskiego’

19 grudnia br., z inicjatywy dyrekcji szkoły, rady rodziców i samorządu uczniowskiego, spotkaliśmy się jak co roku przy wspólnych stołach w auli. Panowała jak zawsze przyjemna, sympatyczna i podniosła atmosfera. Wyjątkowy wystrój pomieszczenia nastrajał nas świątecznie. Elegancki wygląd stołów był godny najlepszych restauracji.  Przybył ogrom ludzi – przedstawiciele wszystkich klas, rodziców, dyrekcja, samorząd uczniowski, pracownicy administracji i obsługi, nauczyciele i absolwenci. Przepyszne i urozmaicone dania z bogactwa tradycyjnej kuchni polskiej – zapewnił niezawodny dom przyjęć Maxima, z fachowymi kelnerami. Wszystko na wysokim poziomie. A już szczególnie występ artystyczny naszych uczennic: flecistki Justyny Grygierek z kl. 4an, pianistki Natalii Wieczorek z kl. 3D i skrzypaczki Kamili Wiśniewskiej z kl. 1AD. Dziewczęta wykonały zachwycająco dwa świąteczne ale niestereotypowe utwory: “Mary did you know?” współczesnego amerykańskiego artysty Buddy Greene’a oraz “Carol of the bells” dziewiętnastowiecznego ukraińskiego kompozytora Mykoły Łeontowycza. Słuchając tercetu naszych uzdolnionych, nie tylko muzycznie, uczennic czuliśmy się jak w sali koncertowej.

Po nich wystąpił z podsumowaniem wspólnego roku i życzeniami- pan dyrektor Jerzy Maduzia, a następnie przewodniczący RR- pan Sławomir Pluskota, ojciec uczennicy kl. 2ib. Emocjonalnie i miło przemówiła także przewodnicząca SU – Wiktoria Kot z kl. 2B. Później już pozytywnie nastrojeni przystąpiliśmy z apetytem do spożywania potraw, wśród których nie było niesmacznych, a tegorocznymi hitami okazały się ryby, pierogi, kapusta z grzybami i makowiec. Oby więc nadchodzący nowy rok 2019 przyniósł naszej społeczności tyle szczęścia, ile było w nim ziaren maku. 🙂

tekst: Lidia Różacka

zdjęcia: Wacław Gardziejewski, Jerzy Maduzia, Lidia Różacka

[nggallery id=278]