Wydarzenia

Nasz Aleksander Wielki

Aleksander Hartwig z 1A pokonał wszystkich rywali w Drugiej Klasówce Powstańczej w Krakowie.

Finał Klasówki Powstańczej 2017 odbył się Domu Śląskim w Krakowie ufundowanym przez województwo śląskie w latach 30. XX wieku. Dziś znajduje się tu oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. We wtorek, 25 kwietnia, spotkali się w nim uczniowie ze szkół w województwie śląskim, małopolskim i łódzkim, którzy sprawdzili swoją wiedzę dotyczącą Powstań Śląskich.

Z radością informuję, że wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych najlepszy okazał się Aleksander Hartwig z kl. I A Zespołu Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju! Drugie miejsce zajął Grzegorz Krzemiński z Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich w Radzionkowie, a trzeci był Mateusz Idzik z Technikum Kształtowania Środowiska nr 24 im. W. Goetla w Krakowie. Aleksander jako jedyny odpowiedział na wszystkie trzy finałowe pytania, nie zostawiając konkurencji żadnych szans.

Jestem bardzo dumny z historycznego sukcesu Aleksandra, kolejnego zresztą. Gratuluję mu wiedzy, pasji, pracowitości, a przy tym skromności. Wierzę, że jeszcze wielokrotnie rozsławi naszą szkołę.

Jacek Borkowski

Dodaj komentarz