Media Wiadomości Wydarzenia

Nasza maturzystka z 4ai jako autorytet medialny

Nasza szkoła od lat słynie z licznych sukcesów. Nie pozostaje to niezauważone w mediach. Wielokrotnie nasi nauczyciele i uczniowie udzielali wywiadów oraz prezentowali swoje osiągnięcia i opinie. Niedawno redakcja tygodnika “Newsweek” (polskiej mutacji amerykańskiej gazety istniejącej od roku 1933) poprosiła o ustosunkowanie się  do tematu zdalnego nauczania m.in. jastrzębskich nauczycieli z SP 1, SP 10 i właśnie naszej szkoły. Ukazały się one drukiem i w wersji elektronicznej.

Natomiast w ostatnim numerze “Newsweeka” obszernie cytowana jest nasza tegoroczna maturzystka – Julia Chudy z klasy 4ai. W artykule pana redaktora Jacka Tomczuka pt.”Matury w czasie epidemii. Siedzimy na bombie” wypowiedziało się o sobie, przygotowaniach do egzaminu i planach na przyszłość pięcioro przedstawicieli polskich maturzystów. Czworo wybrano z wiodących szkół w metropoliach – Warszawie, Łodzi i Gdańsku. Julia została wyróżniona jako przedstawicielka Jastrzębia-Zdroju i oczywiście naszej najlepszej szkoły.

Społeczność ‘Sobieskiego’ jest dumna z Julii Chudy i życzy jej, a także wszystkim naszym maturzystom – bycia autorytetami dla innych, dalszego pozytywnego zainteresowania dziennikarzy i podobnych mądrych ludzi oraz własnej kariery, także w niezależnych mediach.

tekst: Lidia Różacka

zdjęcie: “Newsweek Polska” nr 17/2020