ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 6 IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO

Zobacz zdjęcie

Nasza uczennica wśród laureatów XVIII Międzynarodowego Konkursu Piosenki Słowiańskiej we Wrocławiu

Na dobre wieści i chwalenie zdolnych oraz pracowitych nigdy zbyt późno, dlatego informujemy, że w  Oratorium Marianum  na Uniwersytecie Wrocławskim odbył się 27 maja br. Międzynarodowy Konkurs Piosenki Słowiańskiej. Sukces odniósł zespół muzyczny, w którym zagrała uczennica naszej szkoły Kamila Wiśniewska, z obecnej klasy 2AD. Zespół nagrał i wysłał demo na konkurs. Po konsultacji jury członkowie tej grupy muzyczno-wokalnej otrzymali wiadomość, że zostali laureatami.

Na gali finałowej wystąpili polscy oraz  zagraniczni studenci i wykładowcy. W repertuarze znalazły się utwory ukraińskie, rosyjskie, czeskie, chorwackie i polskie. Zaśpiewali i zagrali oprócz Polaków (w tym zespołu, w którym gra na skrzypcach Kamilka), także cudzoziemcy – Czesi, Rosjanie, Ukraińcy, Amerykanie, Chińczycy, Wietnamczycy, Białorusini i Mołdawianka. Organizatorem  był Instytut Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, Biuro Współpracy Międzynarodowej oraz Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu.

tekst: Lidia Różacka

zdjęcia: Janina Bogusz-Wiśniewska

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com