Wydarzenia

Natalia Jagielska finalistką III Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Górnym Śląsku

Mamy przyjemność poinformować, że uczennica klasy II C, Natalia Jagielska, została finalistką Olimpiady Wiedzy o Górnym Śląsku. Zawody finałowe odbędą się w kwietniu w katowickiej Bibliotece Śląskiej. Olimpiada składa się z trzech etapów: test pisany w szkole, następnie praca pisemna na jeden z wybranych tematów i finał podzielony na część pisemną oraz ustną. Finaliści mają możliwość uzyskania indeksów na określone kierunki Uniwersytetu Śląskiego i Jagiellońskiego. W tym roku tematem przewodnim są “Śląskie świętości”, z racji tego, patronem honorowym został Arcybiskup Katowicki ks dr Wiktor Skworc. W pomoc w przygotowanie uczennicy zaangażowała się Pani Mirosława Sadlok, za co serdecznie dziękujemy.

W drugim etapie uczestniczyły również uczennice z klasy II A: Edyta Poznańska, Klaudia Szostek, Paulina Lachowska, a także Kinga Lazar z III TF.

Natalii życzymy powodzenia w zawodach finałowych.