Spotkanie z nigeryjską księżniczką

Z wielka przyjemnością gościliśmy w naszej szkole Afrykankę z Nigerii EDEOGU JEAN IFEYNWA. Spotkanie z Kulturą Nigerii odbyło się 31 stycznia 2019 roku.
Naszego gościa przywitała gorąco pani dyrektor Jolanta Kłopeć, która przedstawiła nam Ifi, mówiąc m. in. o tym, że pochodzi ona z plemienia Ibo, gdzie jej ojciec jest królem wioski, a to oznacza, ze nasz gość to księżniczka. Ifi ówi kilkoma afrykańskimi dialektami (językami). Wychodząc za Polaka z Jastrzębia -Zdroju stała sie częścią naszej lokalnej społeczności. Obecnie od kilku lat mieszka w UK w Plymouth, gdzie studiuje pielęgniarstwo.
Afrykanka przez 2 godziny w auli szkoły opowiadała o kulturze, religii, tradycjach, potrawach, ciekawostkach, ubiorze, geografii , wartości pieniądza , politykach i egzotyce swojego kraju. Uczniowie przyjęli naszego gościa z wielkim entuzjazmem, zadając wiele pytań nawet po wykładzie. Nie obyło się także bez wspólnych zdjęć. Nasz gość był zachwycony inteligencją, poziomem wiedzy oraz zachowaniem naszych uczniów. A dla uczniów była to cenna lekcja spotkania z kulturą afrykańską, która jest dla nas bardzo odległa i w naszym rozumieniu niezwykle egzotyczna. W końcu nieczęsto w auli naszej szkoły przemawiają córki króla.