IV Liceum Ogólnokształcące

Jedną z podstawowych cech naszej szkoły określa pierwszy wyraz nazwy, czyli zespół. Podział na liceum i technikum jest sprawą raczej zewnętrzną (oficjalną) niż czymś, co nas dzieli. Wewnątrz szkoły jesteśmy uczniami i nauczycielami Sobieskiego. Każdy z nas jest inny, ale działamy razem i na wspólnych zasadach, próbując pogodzić ogólnopolski system kształcenia z indywidualnymi potrzebami i dążeniami.

Ranking Perspektyw 2020 ponownie wyróżnił IV Liceum Ogólnokształcące znakiem “Brązowej Szkoły” lokują je na 564 miejscu w gronie najlepszych liceów w Polsce. Różnice w rankingach nie wynikają z tego, że liceum jest słabe a technikum mocne – bo uczymy się i pracujemy w miarę podobnie  – kolosalna różnica wynika z konkurencji (liceum musi konkurować z bardzo doświadczonymi szkołami, do których chodzą dzieci naukowców pracujących i mieszkających w wielkich miastach).

Zobacz, jak wyglądają nasze uroczystości i zwyczajne dni w szkole.

Zachęcamy także do obejrzenia naszej ulotki i przeczytania artykułu.

Aktualności i galeria filmów na stronie głównej

profil na facebooku

profil na instagramie