Technikum nr 4

Jedną z podstawowych cech naszej szkoły określa pierwszy wyraz nazwy, czyli zespół. Podział na liceum i technikum jest sprawą raczej zewnętrzną (oficjalną) niż czymś, co nas dzieli. Wewnątrz szkoły jesteśmy uczniami i nauczycielami Sobieskiego. Każdy z nas jest inny, ale działamy razem i na wspólnych zasadach, próbując pogodzić ogólnopolski system kształcenia z indywidualnymi potrzebami i dążeniami.

W bieżącym roku nasza współpraca z uczniami Technikum nr 4 została także uhonorowana 39 miejscem w Polsce piątym miejscem w województwie śląskim w Rankingu Perspektyw.

Poza działalnością typowo edukacyjną jesteśmy od kilku lat stałymi bywalcami na krajowych i międzynarodowych targach wynalazczości, gdzie prace uczniów pod kierownictwem nauczycieli częstokroć znajdują uznanie w postaci medali i wyróżnień (poczytaj o nich).

Istniejemy już ponad 40 lat. Zobacz, jak wyglądają nasze uroczystości i zwyczajne dni w szkole.

Aktualności i galeria filmów na stronie głównej

profil na facebooku

profil na instagramie

Dodatkowym atutem tej klasy jest zdecydowanie kurs zawodowego języka angielskiego.

Od kilku lat nasi najlepsi uczniowie udają się na miesięczne praktyki zagraniczne w Niemczech, Irlandii, Portugalii i we Włoszech (będą także w Hiszpanii).

Zobacz, jak wyglądają wycieczki związane z kierunkiem kształcenia.

Obejrzyj film z praktyk zagranicznych w Irlandii.

Czasy się zmieniły, na dzisiejszym rynku pracy liczy się elastyczność i wielozadaniowość. Nawet jeśli planujesz iść w przyszłości na studia, poczytaj jaką przewagę nad liceum daje ukończenie technikum.

Jesteś dziewczyną i technikum wydaje ci się “tylko dla chłopaków”?

Zachęcamy także do obejrzenia naszej ulotki i przeczytania artykułu.

Nie byłeś u nas? Zobacz film.

Angielska wersja nazwy technikum w zależności od zawodów:

4th Technical College for Chemical Analysis in Jan III Sobieski, School Complex no 6 in Jastrzębie-Zdrój

4th Technical College for Coal Mining in Jan III Sobieski, School Complex no 6 in Jastrzębie-Zdrój

4th Technical College for Computer Science in Jan III Sobieski, School Complex no 6 in Jastrzębie-Zdrój

4th Technical College for Electrical Science in Jan III Sobieski, School Complex no 6 in Jastrzębie-Zdrój

4th Technical College for Mechatronics in Jan III Sobieski, School Complex no 6 in Jastrzębie-Zdrój