Wydarzenia

O taterniczkach w MBP z 4am

“Najpiękniejsze są te góry, na których nas nie było.” (Władimir Wysocki)

Nie po raz pierwszy zostaliśmy zaproszeni do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Tym razem nasza 4am oraz klasa licealna z Zespołu Szkół nr 2 spotkały się z panią Anną Król – teatrolożką, reżyserką, animatorką kultury, dziennikarką i pisarką. Promowała ona nie tylko swą książkę pt. “Kamienny sufit. Opowieść o pierwszych taterniczkach”, ale też turystykę górską. Przede wszystkim jednak pragnęła – wraz z prowadzącą spotkanie panią Agnieszką Witczak z MBP – wydobyć z zapomnienia pionierki polskiego taternictwa i feministki: Wandę Herse, Irenę Pawlewską, Helenę Dłuską oraz siostry Marzenę i Lidę Skotnicówny.

Klasa 4am jak zawsze z uwagą i kulturą wysłuchała wywiadu. Na koniec Ilona i Dominik B. w podziękowaniu wręczyli oryginalny bukiet kwiatów umieszczony w ozdobnej dyni.

Jedynym ale znączącym mankamentem spotkania w MBP była niemożność kupienia promowanej książki, a chcieliśmy ją podarować z autografem naszej szkolnej taterniczce – pani Barbarze Halskiej.

tekst: Lidia Różacka

zdjęcia: Maciej Forysiuk 4am

okładka książki: Wydawnictwo Znak