ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 6 IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO

Zobacz zdjęcie

Oddanie hołdu więźniom KL Auschwitz-Birkenau #SzkołaPamięta

Jak zawsze podczas pobytu edukacyjnego w parku zdrojowym i w placówkach kulturalnych tam się mieszczących – odwiedziliśmy ze zniczami pomnik ku czci 15 więźniów KL Auschwitz-Birkanau, którzy w mroźnym styczniu 1945 roku podążali z innymi nieszczęśnikami w Marszu Śmierci także przez nasze miasto i w tym właśnie miejscu zakończyli tragicznie swoje życie. Klasa 2 am, wyróżniająca się zawsze wrażliwością i uczynnością, potraktowała to wydarzenie z odpowiednią powagą i refleksją.

tekst i zdjęcia: Lidia Różacka

(Akurat w pobliżu trwa budowa parkingu i dostęp do miejsca pamięci utrudniony, dlatego zdjęcia fragmentaryczne.)

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com