Wydarzenia

„Odkodowanie autyzmu” w Sobieskim

4 kwietnia kontynuowaliśmy obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. „Pranie” zostało rozwieszone przy wejściu  do budynku szkoły, a na nich hasła – wypierz się z niewiedzy, wypierz się z ignorancji, wypierz się z niezrozumienia, wypierz się z nietolerancji. Autorką „Prania” jest uczennica kl. 3c – Nikola Kowalska.

Dzięki współpracy z Fundacją „ Słoneczna Kraina Dzieciom” włączyliśmy się do akcji „Niebieski Koliberek”. Uczniowie z kl. 2an chętnie rysowali koliberki przy wejściu głównym do szkoły.

Również tego dnia mieliśmy przyjemność porozmawiać z zaproszonymi gośćmi. Pani Ewa i Pani Milena podczas rozmowy – wywiadu z pedagogiem szkolnym, Anettą Ziółkowską opowiedziały o życiu z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera. Społeczność szkolna brała udział w spotkaniach z zaproszonymi gośćmi i z zainteresowaniem słuchała. Spotkania te przybliżyły nam to zaburzenie, pokazały jak żyje się z osobami ze spektrum autyzmu, jak sobie radzą na poszczególnych etapach życia i w każdym jego obszarze.

Dziękuje Paniom za przyjęcie zaproszenia i podzielenie się swoją wiedzą, spostrzeżeniami i uwrażliwienie na potrzeby osób ze spektrum autyzmu, jak również Pani Monice Rabczak z Fundacji „Słoneczna Kraina Dzieciom” i społeczności szkolnej Sobieskiego, szczególnie Nikoli i uczniom kl. 2an za pomoc i zaangażowanie.

[nggallery id=291]