ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 6 IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO

Zobacz zdjęcie

Odwiedzenie mogiły wybitnego naukowca

W  bieżącym czasie Zaduszek, harcerki, a jednocześnie uczennice naszej klasy 2AD – Sandra Gut i Kamila Wiśniewska udały się na cmentarz w sołectwie Moszczenica, aby odwiedzić grób profesora Rudolfa Ranoszka. Towarzyszyła im nauczycielka – pani Janina Bogusz-Wiśniewska. Przedstawicielki naszej społeczności złożyły kwiaty, zapaliły znicz oraz pełniły wartę nad grobem wybitnego naukowca, filologa orientalisty, światowej sławy asyrologa i hetytologa oraz specjalisty od języków starożytnego Wschodu. Urodził się on i zmarł na jastrzębskiej ziemi. Motto życiowe profesora Rudolfa Ranoszka brzmiało: “Cicho żyć, cicho pracować, cicho odejść.”

Cisza, zaduma, pamięć – w te szczególne dni. Wspominajmy tych, którzy odeszli i pamiętajmy o tych, którzy tutaj z nami jeszcze są, bo jutro może być za późno.  Wszyscy bowiem  jesteśmy jak płomień świecy, który kiedyś zgaśnie… A po nas zostanie na Ziemi tyle, ile ofiarujemy drugiemu człowiekowi, tyle, ile dobrego uczyniliśmy…

tekst i zdjęcia: Janina Bogusz-Wiśniewska

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com