Media Nasza działalność Wydarzenia

Ogólnopolski Tydzień Kariery 2018 w Jastrzębiu-Zdroju

Jak co roku, w październiku na terenie Jastrzębia-Zdroju, Jastrzębskie Doradztwo Kariery (dobrowolne zrzeszenie szkół i instytucji rynku pracy) podejmowało wiele działań w ramach Jastrzębskiego Tygodnia Kariery.

W tym roku OTK nadano hasło przewodnie: Bądź architektem swojego szczęścia! Dokładna data działań: 15-21 października.

Nasza szkoła jako członek JDK podjęła się organizacji kilku działań w ramach JTK 2018.

Dnia 16 października gościliśmy w szkole cztery grupy przedszkolne na zajęciach zawodoznawczych. W ramach warsztatów maluchy mogły zapoznać się z pojęciami z różnych dziedzin nauki: biologii (zawód lekarz), chemii (zawód analityk), fizyki (zawód fizyk) i informatyki (zawód programista).

Jako bonus na auli szkolnej dzieci miały okazję zobaczyć przedstawienie teatralne, z udziałem naszej młodzieży, na temat ochrony środowiska.

Drugim działaniem był konkurs dla klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz 3 klas gimnazjum “Wyrysuj zawód”.

Zadaniem młodzieży było stworzenie plakatu zawodoznawczego z wykorzystaniem komputerowego programu graficznego. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się podczas posiedzenia komisji 17 października, zaś rozdanie nagród 19 października.

Na terenie naszej szkoły 17 października odbywał się konkurs organizowany przez Powiatowy Urząd Pracy (głównym organizatorem była Pani Ewa Zimończyk) – Moja Firma Moja Pasja. Zadaniem uczniów było napisanie biznesplanu przedsiębiorstwa.

W konkursie tym brał udział również zespół z naszej szkoły, który ostatecznie zajął drugie miejsce ex e quo z uczniami z ZS nr 2.

Czwartek to konkurs “Moje szanse na rynku pracy” organizowany na terenie Zespołu Szkół Handlowych (pomysłodawca oraz organizator to Pani Ilona Herman).  Również tam mieliśmy swojego przedstawiciela, który w ramach konkursu musiał sporządzić dokumenty aplikacyjne (CV i list motywacyjny) oraz zaprezentować swoje predyspozycje podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Nasz uczeń zajął pierwsze miejsce ex e quo z uczniem ZSH.

Kulminacja tygodnia nastąpiła w piątek 19 października na terenie naszej szkoły, podczas której równolegle odbyły się dwa działania:

1. Jastrzębskie Miasteczko Zawodów – którego głównym pomysłodawcą i organizatorem jest Punkt Pośrednictwa Pracy (w osobie Agnieszki Fojcik), podczas którego młodzież 8 klas podstawowych oraz 3 klas gimnazjum mogła zapoznać się z charakterystyką zawodów, które znajdują się w ofercie edukacyjnej jastrzębskich szkół ponadgimnazjalnych,
  2. Gala podsumowująca Jastrzębski Tydzień Kariery – na auli naszej szkoły zebrali się zaproszeni goście, głos zabrała Pani Prezydent  Anna Hetman, Dyrektor PUP Andrzej Koba, Ewa Zimończyk jako przedstawiciel Lidera JDK przedstawiła działania w ramach OTK 2018, rozdano nagrody w ramach organizowanych konkursów zawodoznawczych a to wszystko zostało wzbogacone występami młodzieży jastrzębskich szkół ponadgimnazjalnych.

W tym miejscu pragnę podziękować WSZYSTKIM zaangażowanym w tegoroczne i wszystkie poprzednie OTK.

Zachęcam do obejrzenia profilu Jastrzębskiego Doradztwa Kariery na facebook’u:

oraz do galerii zdjęć…