Wydarzenia

Olimpiada wiedzy o III Rzeczpospolitej – wyniki

Olimpiada z wiedzy o III RP to olimpiada z wiedzy o społeczeństwie, która wymaga od uczestników znajomości Konstytucji RP, historii Polski Ludowej, polskiego prawa oraz polskiej sceny politycznej. Podczas szkolnych eliminacji, które odbyły się 25 marca z udziałem maturzystów, najlepsza okazała się uczennica klasy 3A, Kinga Szymik, która w teście uzyskała 39 pkt. na 50 możliwych do zdobycia. Tyle, co druga uczennica z 3A – Małgorzata Grzonka. Po dogrywce zwyciężyła jednak Kinga i to ona reprezentować będzie naszą szkołę w etapie okręgowym, który zostanie przeprowadzony 29 kwietnia. Z całej Polski do kolejnego etapu zakwalifikowało się prawie 200 osób, 17 z województwa śląskiego.

Gratulujemy Kindze i trzymamy za nią kciuki w czasie dalszej rywalizacji!

Ewa Kubińska, Jacek Borkowski, Paweł Czarnuch