Nasze sukcesy

Olimpijski maraton mechatroników.

Nadchodząca wiosna to nie tylko budzące się w przyrodzie życie, pierwsze kwiaty czy przylatujące ptaki. To także okres rozstrzygnięć kolejnych etapów olimpijskich zmagań zarówno w dziedzinach ogólnych jak i olimpiad zawodowych.

Biorą w nich udział także uczniowie Naszej Szkoły, a zwłaszcza ci, którzy kształcą się w zawodzie technik mechatronik stanowią chyba najliczniejszą grupę uczestników tych zmagań.

W zasadzie pierwsze istotne rozgrywki zaczynają się już w raz z początkiem nowego roku. Na początku stycznia zazwyczaj rozgrywane są zawody okręgowe Olimpiady Wiedzy Technicznej. 4 stycznia w Bielsku-Białej w siedzibie NOT rozegrano zawody II stopnia XLIX OWT, w których wzięło udział 2 uczniów klasy 4Gam: Jakub Halfar oraz Michał Kozieł. Reprezentowali Szkołę w kategorii elektryczno-elektronicznej. Duży sukces odniósł w nich Michał Kozieł, który jako jedyny uczestnik będzie reprezentował okręg śląski w zawodach finałowych zaplanowanych na 01 kwietnia w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

Kolejnymi zawodami, w których wzięli udział nasi uczniowie, były centralne ogólnopolskie eliminacje II stopnia XLVI Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej rozegrane 03 lutego w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Tutaj Naszą Szkołę również reprezentowali mechatronicy z 4Gam: Jakub Halfar i Mateusz Szulik w grupie mechatronicznej oraz Arkadiusz Radzikowski w grupie elektrycznej.

Bardzo dobre wyniki osiągnęli Jakub Halfar oraz Mateusz Szulik, którzy awansowali do decydujących rozgrywek w swojej grupie. Zawody finałowe zaplanowano na 23-24 lutego w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu.

Prawdziwy maraton czeka mechatroników z klasy 4 Gam i 3me między 3 a 7 marca. Wezmą oni udział w zawodach II stopnia aż 3 kolejnych olimpiad.

I tak 3 marca w Olimpiadzie „EDUELEKTRA” w kategorii elektrotechnika wezmą udział : Jakub Halfar, Michał Kozieł, Mateusz Szulik, Mateusz Kocur, Jakub Moczoł, Jakub Warloch i Maciej Warloch. Zawody zostaną rozgrane w Rybniku.

Kolejne zawody rozegrane zostaną w Katowicach 6 marca. W Olimpiadzie „EUROELEKTRA” w grupie elektrycznej reprezentować nas będą : Mateusz Kocur, Jakub Warloch, Jakub Halfar, Michał Kozieł, Arkadiusz Radzikowski oraz Mateusz Szulik.

Następnego dnia, również w Katowicach, w rozgrywkach Olimpiady „ELEKTROMECHATRON” udział wezmą : Jakub Halfar, Michał Kozieł, Arkadiusz Radzikowski oraz Mateusz Szulik w grupie mechatronicznej i Jakub Moczoł, Jakub Warloch oraz Maciej Warloch w grupie elektronicznej.

Wszystkim życzymy powodzenia i jak najlepszych wyników oraz awansu w tym przypadku już do zawodów finałowych.

Zakres reprezentowanych dziedzin: mechatronika, elektrotechnika i elektronika są potwierdzeniem uniwersalności wiedzy i umiejętności jakie zdobywają uczniowie kształcący się w zawodzie technik mechatronik.