Nasze sukcesy Wydarzenia

Olimpijskie „żniwa” mechatroników czas zacząć!

Olimpijskie „żniwa” mechatroników czas zacząć!

Zawarta w tytule metafora, miejmy nadzieję, może stać się faktem. To co po zeszłorocznych osiągnięciach uczniów klas mechatronicznych w olimpiadach przedmiotowych (6 tytułów laureata w 3 olimpiadach) wydawało się mało prawdopodobne,  ma ogromne szanse spełnić się w tym roku szkolnym!

Już w tym momencie na koncie uczniów klasy 4 Gam, Jakuba Halfara i Mateusza Szulika,  są 2 tytuły laureata Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej organizowanej przez Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie, zdobyte w zawodach finałowych rozegranych w lutym br. w Jarosławiu oraz 1 tytuł finalisty 72 Olimpiady Fizycznej (w czasie pisania tego artykułu pojawiły się oficjalne wyniki na stronie olimpiady – BRAWA DLA JAKUBA HALFARA i opiekuna merytorycznego PANI BARBARY POPEK!), a przed nami rozstrzygnięcia jeszcze 3 olimpiad, w finałach których wzięli lub wezmą udział nasi uczniowie!

Chronologicznie idąc należy rozpocząć od finału XLIX Olimpiady Wiedzy Technicznej, które rozgrane zostały w dniu 1 kwietnia (sic!) tego roku w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Jako JEDYNY reprezentant okręgu śląskiego w grupie elektryczno-elektronicznej reprezentował Naszą Szkołę Michał Kozioł z klasy 4Gam. Z niecierpliwością oczekujemy na wyniki końcowe, które powinny się pojawić około 21 kwietnia, życząc Michałowi jak najwyższej lokaty!

Kolejny finał, tym razem I edycji Olimpiady Wiedzy o Elektrotechnice i Energetyce „EDUELEKTRA”, odbył się w dniu 15 kwietnia w Poznaniu. Do finału tej olimpiady w grupie „Elektrotechnika” awansowało aż 3 uczniów (Jakub Halfar i Mateusz Szulik oraz reprezentujący klasę 3em Mateusz Kocur). Przy okazji doszło do nietypowej sytuacji, bo aż 6 uczestników finału, w tym Jakub Halfar, w tym samym terminie brało udział w finale 72 Olimpiady Fizycznej w Warszawie. Dzięki odpowiednim działaniom organizacyjnym umożliwiono tym uczniom wzięcie udziału w „EDUELEKTRZE” w Warszawie.  W tym miejscu należy wyrazić słowa uznania i podziwu dla tych finalistów, że zdecydowali się podjąć tak ogromnego trudu ( w ciągu tego samego dnia rano i po południu wzięli udział w zawodach 2 różnych olimpiad co oznaczało dla nich około 8 godzin intensywnego wysiłku umysłowego!).

Ostatni etap tego swoistego olimpijskiego maratonu będzie mieć miejsce w dniach 24 i 25 kwietnia w Uniwersytecie Morskim w Gdyni, gdzie zostaną rozegrane finały odpowiednio 25 Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Energetycznej „EUROELEKTRA” i Olimpiady Elektroników i Mechatroników „ELEKTROMECHATRON”. Z tymi wydarzeniami związana jest kolejna ciekawostka. Pierwotnie oba finały miały zostać rozgrane tego samego dnia, ale „dzięki” kilku uczestnikom ( w tym po raz kolejny Jakubowi Halfarowi i Mateuszowi Szulikowi ) konieczne było wydłużenie finałów do 2 dni. Stało się tak, że kilku uczestników zakwalifikowało się jednocześnie do obu finałów, Z tymi olimpiadami wiążemy szczególne nadzieje do czego upoważniają nas wyniki uzyskane w zawodach II stopnia.  Zarówno w „EUROELEKTRZE” jak i „ELEKTROMECHATRONIE” NAJLEPSZY wynik uzyskał Jakub Halfar, zaś Mateusz Szulik uzyskał w tych zawodach odpowiednio 4 i 3 wynik w Polsce! Trójkę naszych „muszkieterów” 😉 uzupełnia w finale „ELEKTROMECHATRONU” Michał Kozieł.

To może być bezprecedensowa sytuacja w historii Naszej Szkoły i bardzo na to liczymy!

Trzymamy za wszystkich naszych uczniów kciuki i życzymy sukcesów!

P.S. Informacja dla przyszłych rodziców jeśli chodzi o wybór imienia dla chłopca. Jeśli prześledzić listę najlepszych uczniów zajmujących najwyższe pozycje na listach uczestników finałów, „królują” na niej przede wszystkim Mateusze i Jakubowie 😉