Orszak św. Mikołaja przybył do ZS6

Szóstego grudnia przybył do nas orszak św. Mikołaja. Choć sam zainteresowany nie pojawił się (przytłoczony najpewniej obowiązkami w szkołach podstawowych), elfy wzorowo wywiązały się ze swojego zadania. Na naszych uczniów czekał quiz na temat św. Mikołaja, wspólne śpiewanie piosenek oraz liczne prezenty ufundowane przez Krampusa i jego przyjaciela diabła. Nie można jeszcze zapomnieć o najnowszym nabytku mikołajowej stajni – reniferze choinkowym, który podpięty do kontaktu emanował fantastycznym światłem lampek choinkowych, wprawiając wszystkich w atmosferę nadchodzących świąt. Pozostaje mieć nadzieję, że za rok Mikołaj osobiście nawiedzi mury naszej szkoły i na własne oczy zobaczy, że zasługujemy na coś słodszego od liści i żołędzi.

Tekst: Michał Dytkowski