Ostatni raz z moją szkołą…

„To już jest koniec, nie ma już nic, jesteśmy  wolni, możemy iść” nucili w piątek 26 kwietnia tegoroczni absolwenci Sobieskiego opuszczając szkolne mury. Ich ostatni raz z klasą, wychowawcą, salami lekcyjnymi poprzedziła uroczysta akademia przygotowana przez panią Agnieszkę Krok wraz z podopiecznymi.

Spotkanie w auli rozpoczęły przemówienia. Jako pierwszy zabrał głos dyrektor szkoły, pan Jerzy Maduzia dziękując maturzystom za ich ogromny wkład w życie szkoły. Następnie w imieniu samorządu szkolnego absolwentów pożegnała Aleksandra Wójcik z kl. 2A. Ostatnie słowo należało do uczniów klas maturalnych, których godnie i z humorem reprezentował uczeń kl. 3A Daniel Czaja.

Kolejnym punktem akademii był film składający się z zabawnych i refleksyjnych wypowiedzi uczniów klas maturalnych, ich wychowawców oraz innych pracowników szkoły.

W części oficjalnej uroczystości nastąpiły podziękowania dla rodziców tegorocznych absolwentów, za ich współpracę ze szkołą, dyrekcją, wychowawcami, za organizację Balu Studniówkowego. Specjalne podziękowania (m.in. piękny obraz namalowany przez Samuela Miśkiewicza z 3tf) otrzymał pan Krzysztof Schimmelpfennig, który od 18 lat jest członkiem szkolnej Rady Rodziców, a od 26 lat związany jest z naszą szkołą.

Dalej było już coraz bardziej wzruszająco, wręczone zostały świadectwa z wyróżnieniem oraz dyplomy dla rodziców najlepszych uczniów klas maturalnych, a byli to:

– Ewelina Krzysik, Piotr Pańczyk, Małgorzata Grzonka, Kinga Szymik oraz Daniel Czaja z 3A,

– Karolina Partyk, Marlena Jaworska, Magdalena Rutka, Anna Rybarska, Marcin Stokowy, Marcin Bębenek oraz Tomasz Otto z 3B,

– Arkadiusz Kerlin i Tomasz Krzysztofik z 4tac,

– Kamil Sujewicz oraz Marcin Grygierek z 4tb,

– oraz Adam Herman z 4td.

Jeszcze bardziej podniosły okazał się moment wręczenia medali Primus Inter Pares uczniom, którzy zostali wyróżnieni za wybitne wyniki w nauce. Medale otrzymali:

– z klasy 3A: Ewelina Krzysik (średnia ocen 5,14),  Piotr Pańczyk (5,14), Małgorzata Grzonka (5,07),

– z klasy 3B: Karolina Partyk (5,19),  Magdalena Rutka (5,06) oraz Marcin Stokowy (5,06),

– z 4ta/tc   Arkadiusz Kerlin  (5,08),

– oraz z 4tb – Marcin Grygierek (5,29) i Kamil Sujewicz (5,0).

Nagrodzeni zostali również absolwenci, którzy uzyskali tytuły finalistów lub laureatów olimpiad:

– Tomasz Krzysztofik (Olimpiada Innowacji Technicznych),

– Patryk Domagalik (Olimpiada Innowacji Technicznych, medale w Paryżu, Brukseli i Moskwie),

– Paweł Krosny (Olimpiada Innowacji Technicznych, medale w Paryżu, Brukseli i Moskwie),

– Karol Kucharczyk (Olimpiada Innowacji Technicznych),

– Oskar Schimmelphennig (Olimpiada Innowacji Technicznych),

– Paweł Górzyński (Olimpiada Innowacji Technicznych),

– Adam Herman (Olimpiada Wiedzy Górniczej),

– Karol Gamża (Olimpiada Wiedzy Górniczej).

Absolwenci Sobieskiego w czasie swojego szkolnego życia wykazywali się w różnych dziedzinach, stąd nagrody książkowe otrzymali także:

– Małgorzata Grzonka z 3A za działalność na rzecz potrzebujących (m.in. akcja zbierania nakrętek w szkole)

– Daniel Czaja z 3A za tytuł finalisty VI Ogólnopolskiego Konkursu na Felieton oraz zwycięstwa w szkolnych etapach kilku olimpiad z wiedzy o społeczeństwie,

– Dagmara Siczek z 3A za najlepsze czytelnictwo,

– Żaneta Błaszczyk z 3A za szkolną twórczość artystyczną (scenariusze, gra aktorska, skecze kabaretowe, występy z gitarą, kręcenie filmów, wiersze, plakaty, prowadzenie Talentów Sobieskiego…),

– Małgorzata Grzonka, Natalia Budziszewska, Justyna Zoremba i Daniel Czaja z 3A za sukcesy na wojewódzkich przeglądach czasopism uczniowskich (redakcja Pumeksu w tym składzie zdobyła I miejsce, III miejsce i I wyróżnienie),

– oraz Dominika Pytel i Anna Łuczka z 3B za poczet sztandarowy.

Na zakończenie wręczone zostały nie mniej ważne nagrody sportowe dla osób reprezentujących naszą szkołę na zawodach miejskich, wojewódzkich czy ogólnopolskich. Wyróżnieni pamiątkowymi pucharami szkolni sportowcy to:

–  z 3A (Natalia Budziszewska, Sylwia Janota, Marta Bafia, Aleksandra Wolanin),

– z 3B (Dominika Pytel, Patrycja Kiełkowska, Aleksandra Langiewicz, Klaudia Janos i Anna Łuczka),

– z 3C (Paulina Salachna i Patrycja Sudlitz),

– z 4tac (Dawid Łaski, Damian Adynkiewicz-Piragas i Wojciech Kandziora),

– z 4tb (Tomasz Zieja, Mateusz Tylutki, Kamil Sujewicz i Dawid Sandomierski),

– z 4tf (Piotr Szpilarewicz, Korneliusz Osman i Tomasz Antończyk).

Ostatnie w tej szkole chwile absolwenci spędzili z wychowawcami i kolegami z klasy. Niektórzy ze wzruszeniem, inni wyjątkowo radośnie zamknęli pewien etap w swoim życiu. Szkoła średnia za nimi. Za tydzień sprawdzą swoją wiedzę, pracowitość, dojrzałość. Trzymajmy za nich kciuki!