Nasze sukcesy Olimpijczycy Wydarzenia

Patryk Zielonka finalistą XL Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej.

Duży sukces odniósł uczeń klasy III TMa Technikum nr 4 w zawodzie technik mechatronik, awansując do zawodów finałowych jubileuszowej XL Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej organizowanej pod patronatem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Tam też w piątek 10 lutego odbyły się zawody II stopnia. Wzięło w nich udział ponad 500 uczniów z całej Polski, reprezentujących 60 szkół w 6 kategoriach tematycznych. Patryk znalazł się wśród 18 uczestników finału w branży mechatronicznej.
Naszą szkołę w tych zawodach reprezentowało jeszcze 2 uczniów, również w grupie mechatronicznej. O prawdziwym pechu może mówić Adrian Winkler, kolega Patryka z tej samej klasy, któremu do awansu brakowało uzyskania zaledwie 1 (!) punktu dodatkowo.
Niewiele gorszym, acz równie dobrym wynikiem, może poszczycić się Robert Młynarczyk z równoległej klasy III TMb.
Tegoroczne zawody finałowe Olimpiady odbędą się w 31 marca i 1 kwietnia w Bieruniu. Życzymy powodzenia!