Wydarzenia

Perspektywy Women in Tech Summit 2019

W dniach 13 i 14 listopada dziewczyny z klas 3ib oraz 4ai pod opieką pani Lidii Gajdzik pojechały na druga edycję międzynarodowej konferencji Perspektywy Women in Tech Summit. Jest to największa konferencja w Europie, poświęcona kobietom. Całe wydarzenie odbyło się w Warszawskim Centrum EXPO XXI. Nasz wyjazd był możliwy dzięki wsparciu Fundacji Orange w ramach projektu Women’s Digital Centre. Te dwa dni były wypełnione okazjami do wysłuchana niesamowitych osób zaangażowanych w rozwój technologii, pochodzących z 20 różnych krajów. Była również szansa na zapoznanie się z ofertami pracy na rynku IT i nie tylko. Pojawiła się też możliwość porozmawiania ze studentami politechnik z największych polskich miast. Cały czas był wypełniony panelami dyskusyjnymi, konferencjami, wykładami. Mimo tego, znalazła się chwila na odpoczynek, napicie się kawy, czy nawet zjedzenie lodów.

Dziewczyny wróciły zainspirowane możliwościami oraz zmotywowane do nauki. Dziękujemy pani Barbarze Halskiej koordynatorowi projektu Women’s Digital Centers, pani Lidii Gajdzik oraz Stowarzyszeniu Kreatywnych Nauczycieli za umożliwienie wyjazdu.

Zuzanna Chrabańska

[nggallery id=317 images=8]