Wydarzenia

Podsumowanie Explory 2021

Explory 10.12.2021

10 grudnia w naszej szkole już po raz czwarty odbył się Szkolny Festiwal Naukowy Explory. Ponieważ w tym roku pomimo pandemii udało się nam go zrealizować  w szkole wraz z warsztatami dla uczniów szkół podstawowych i wkładami dla naszych uczniów.

Dla wszystkich, którzy jednak nie mieli okazji uczestniczyć zapraszamy do relacji wideo z naszego święta nauki i innowacji.

W tegorocznym festiwalu uczniowie przygotowali 11 projektów:

  • Badanie wpływu różnych warunków hodowli larw Galleria Mellonellana możliwość utylizacji polietylenu ze środowiska naturalnego. (Adrian Grzonka, Paulina Frątczak, Jerzy Maduzia, Lidia Gajdzik, Barbara Halska),
  • BADANIE KINETYKI REAKCJI MIEDZI Z KWASEM AZOTOWYM (V) W RÓŻNYCH WARUNKACH STĘŻENIOWYCH I TEMPERATUROWYCH (Patryk Olejniczak, Emilia Basiura, Jerzy Maduzia, Lidia Gajdzik, Barbara Halska),
  • CaterinGo – nowoczesne wydawanie żywności w szkołach (Dominik Kozimor, Marta Sacewicz, Barbara Halska),
  • Co jest w Jastrzębiu (Zuzanna Maciejowska, Bartek Kramarski, Oliwia Kołodziej, Barbara Halska),
  • Daniomat (Wojciech Kokot, Bartosz Ratajczyk, Gracjan Karpiński, Wojciech Bujna, Lidia Gajdzik),
  • Gadoterapia (Szymon Aleksandrowicz, Agnieszka Aleksandrowicz),
  • Inteligentne Pudełko (Maciej Warloch, Jakub Warloch, Jakub Moczoł , Andrzej Pindel, Monika Florkiewicz, Artur Hausman),
  • WSP -Wybierz swoją przyszłość (Maciej Łuczka, Bartosz Stanek, Tomasz Filipek, Amelia Gałan, Marlena Plebańska, Barbara Halska),
  • Aplikacja Smile! (Grzegorz Pawełek, Adrian Pałubicki, Kacper Małys, Barbara Halska),
  • TCS -Technical Classes Simulator (Sebastian Kura, Paweł Orlik, Artur Hausman, Marcin Lasak, Krzysztof Smyczek),
  • 14-HYDRIDE [14-H] (Adam Ciszewski, Mateusz Kozłowski, Kamil Radny, Krzysztof Smyczek).

Trzy pierwsze miejsce w tym roku należą do projektów:

  1. WSP -Wybierz swoją przyszłość (Maciej Łuczka, Bartosz Stanek, Tomasz Filipek, Amelia Gałan, Marlena Plebańska, Barbara Halska) – nagroda w postaci bonów sfinansowana przez Fundację Zaawansowanych Technologii, akredytacja do regionalnego Explory we Wrocławiu
  2. Daniomat (Wojciech Kokot, Bartosz Ratajczyk, Gracjan Karpiński, Wojciech Bujna, Lidia Gajdzik) – nagroda w postaci bonów sfinansowana przez Fundację Zaawansowanych Technologii, akredytacja do regionalnego Explory we Wrocławiu,
  3. Badanie wpływu różnych warunków hodowli larw Galleria Mellonellana możliwość utylizacji polietylenu ze środowiska naturalnego. (Adrian Grzonka, Paulina Frątczak, Jerzy Maduzia, Lidia Gajdzik, Barbara Halska) – nagroda w postaci bonów sfinansowana przez Fundację Zaawansowanych Technologii.

Odbyło się też głosowanie publiczności w którym to wygrał projekt:

  • Daniomat (Wojciech Kokot, Bartosz Ratajczyk, Gracjan Karpiński, Wojciech Bujna, Lidia Gajdzik) – nagroda w postaci bonów sfinansowana przez Radę Rodziców przy Zespole Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego.

Jury podkreśla wysoki poziom wszystkich prezentowanych prac, dlatego postanowili przyznać nagrody specjalne.

Nagrody Specjalne:

  • WSP -Wybierz swoją przyszłość (Maciej Łuczka, Bartosz Stanek, Tomasz Filipek, Amelia Gałan, Marlena Plebańska, Barbara Halska) – firma Hostersi
  • Daniomat (Wojciech Kokot, Bartosz Ratajczyk, Gracjan Karpiński, Wojciech Bujna, Lidia Gajdzik) – firma Hostersi
  • CaterinGo – nowoczesne wydawanie żywności w szkołach (Dominik Kozimor, Marta Sacewicz, Barbara Halska) – firma Hostersi
  • Co jest w Jastrzębiu (Zuzanna Maciejowska, Bartek Kramarski, Oliwia Kołodziej, Barbara Halska) – firma IT.focus
  • Inteligentne Pudełko (Maciej Warloch, Jakub Warloch, Jakub Moczoł , Andrzej Pindel, Monika Florkiewicz, Artur Hausman). – Stowarzyszenie Kreatywnych Nauczycieli,
  • 14-HYDRIDE [14-H] (Adam Ciszewski, Mateusz Kozłowski, Kamil Radny, Krzysztof Smyczek) – firma Blueform,
  • Gadoterapia (Szymon Aleksandrowicz, Agnieszka Aleksandrowicz) – firma Prymat.

Dzięki wsparciu firmy Haga i Hostersi, każdy uczestnik festiwalu otrzymał mały upominek.

Cieszymy się, że w tak ważnym dla nas dniu mogliśmy gościć Panią Prezydent Annę Hetman wraz z Naczelnikiem Wydziału Edukacji Panem Stanisławem Faberem i Panią Naczelnik Wydziału  – Wydział Strategii, Rozwoju i Obsługi Inwestora – Agnieszką Pabich.

Explory nie mogłoby się odbyć bez naszych sponsorów i przyjaciół naszego festiwalu: Fundacja Zaawansowanych Technologii, Stowarzyszenie Kreatywnych Nauczycieli, Haga, Hostersi, IT.focus, Blueform, WOM Rybnik, Prymat, Galeria Wiślanka, Uniwersytet Śląski, Politechnika Śląska, WSB w Cieszynie.