Wydarzenia

Podsumowanie Hackathonu 2021 w ZS6

Tydzień temu odbył się w naszej szkole kolejny hackathon online, tym razem pod patronatem Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój.

Wydarzenie było zorganizowane przez Stowarzyszenie Kreatywnych Nauczycieli, Zespół Szkół n6 im. Króla Jana III Sobieskiego, Centrum Kształcenia Zawodowego w ramach Meet and Code. Inicjatorem Meet and Code 2021 jest fundacja TechSoup a sponsorem nagród głównych SAP4Good. Partnerami wydarzenia były firmy: Hostersi, Fujitsu, Miast Jastrzębie-Zdrój, Blueform. Patronat medialny objął podcast Chwila dla admina

Wydarzenie polegało na rozwiązaniu problemu społecznego poprzez przygotowanie propozycji aplikacji. Zespoły pracowały nad swoimi propozycjami przez 30h, a następnie prezentowali je przed jury w skład którego wchodzili absolwenci ZS6. Za pracę w jury i wsparcie swoich młodszych kolegów i koleżanek składamy podziękowania dla Zuzanny Kowaliszyn, Jakuba Króla, Sławomira Kozoka, Michała Henicza, Franka Jaskulskiego, Piotra Wójcickiego i Dominika Kubka.

Gratulujemy wszystkim zespołom, ponieważ praca nad rozwiązaniem informatycznym tylko przez 30 godzin, to bardzo duże wyzwanie, a jak podkreślały osoby z jury projekty i same prezentacje były bardzo profesjonalne.

Tegoroczną edycję hackathonu wygrał zespół LaCrocs(Daria Durkowska, Aleksandra Bryja, Dawid Krok, Andrzej Manderla, Dawid Jokiel). Zwycięski projekt zostanie zgłoszony na konkurs IWIS 2021.

Drugie miejsce zajął zespół Wesołe Krasnoludki Development(Marta Sacewicz, Dominik Kozimor, Michał Adamczyk)

Trzecie miejsce należy do zespołu Hackathonowe Świry(Zuzanna Maciejowska, Bartosz Kramarski).

Dodatkowo każdy z zespołów otrzymał nagrody specjalne, które pozwolą im na własny rozwój, zdobycie nowej wiedzy czy odbycie dodatkowych praktyk zawodowych.

podsumowanie hackathon