Podsumowanie hackhatonu

hackathon 2020

Już trochę czasu minęło od naszego hackathonu, ale koniec roku to dobry czas na podsumowanie tego wydarzenie w naszej szkole. Pierwszy raz w Zespole Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego odbył się hackathon, którego pomysłodawcą był nasz absolwent Piotr Bujna, który wraz ze Stowarzyszeniem Kreatywnych Nauczycieli pozyskał fundusze na nagrody dla uczestników od fundacji Tech Soup w ramach Meet and Code 2020.

Uczniowie podczas weekendu 24-25.10.2020 pracowali online nad rozwiązaniem problemów społecznych jakie dotykają społeczność szkolną. Do udziału zgłosiło się aż 8 drużyn i każda starała się przygotować przez te 48h jak najlepsze rozwiązanie.

Największym zainteresowaniem cieszył się problem związany z zamawianiem ze sklepiku szkolnego, który próbowały rozwiązać aż 4 zespoły.

III miejsce zajęła drużyna Bzie Design Studio w składzie: Sebastian Kura, Adam Ciszewski.

II miejsce zajęła drużyna Kroksy w składzie: Aleksandra Bryja, Dawid Krok, Andrzej Manderla.

I miejsce zajęła drużyna Wesołe Krasnoludki w składzie: Amelia Gałan, Marta Sacewicz, Michał Adamczyk, Dominik Kozimor

Nad całością wydarzenia czuwało jury, w skład którego wchodzili nasi absolwenci: Piotr Bujna, Artur Gonsior, Rafał Schmidt, Zuzanna Kowaliszyn, Michał Henicz, Szymon Wojakowski, którzy również mieli okazję opowiedzieć o swojej pracy w ramach wykładów. Jury pełniło też rolę mentorów, wspierających działania swoich młodszych kolegów. Dodatkowo hackhaton miał patronat medialny podcastu Chwila dla Admina

Z hackathonu powstały trzy odcinki podcastu, do odsłuchania którego bardzo zachęcamy.